Okázalý prolog k severočeskému festivalu Kult

Severočeské divadlo opery a baletu v Ústí nad Labem ve středu 3. října 2018 oživí více než stočlenné hudební těleso, tanečníci a hudebníci. Prolog k festivalu Kult se ponese v duchu dialogu, který je společně s otázkou "Kdo jsme?" hlavním tématem letošního 21. ročníku. Samotný festival nabídne klasická i netradiční představení, přednášky i koncerty. 
Festival Kult (zdroj festivalkult.cz)

Program v divadle se skládá ze dvou částí. První je představení Moving Orchestra, což je série improvizovaných intervencí do různých prostor divadla. „Skupinek diváků se ujme průvodce a projde s nimi různá zákoutí, kde budou připravena vystoupení. Cílem je ukázat jinou atmosféru známého místa,“ uvedl ředitel festivalu Jan Kvasnička.

Druhou částí programu je Mozartovo Requiem v podání více než stočlenného hudebního tělesa sestaveného ze sólistů Symfonického orchestru teplické konzervatoře a několika pěveckých sborů, přičemž jeden ze z Jihoafrické republiky.

Samotný festival začne 10. října v areálu Severočeské armaturky. „Vytipovali jsme si tento prostor pro zahájení festivalu a náš projekt V hlavě Edvarda Beneše. Podobně jako v předchozích dvou letech při zahájení půjdou diváci po trase, kde zažijí něco nečekaného. Potkají obří loutky, jejichž tvůrcem je Nori Sawa a Honza Bažant. Průvodce jim přitom vysvětlí vztah mezi loutkami i nastíní příběh,“ uvedl Kvasnička.

Na programu Kultu, který loni navštívilo na 5000 lidí, je premiéra Činoherního studia nazvaná Pornografie, hra Nora Divadla pod Palmovkou a další.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky