Pro Moravské divadlo hledá Olomouc ředitele

Olomoucká radnice vypsala výběrové řízení na ředitele Moravského divadla Olomouc. Pětileté funkční období ředitele Pavla Hekely skončí letos v září, oznámil primátor Antonín Staněk (ČSSD). Výběrové řízení zabezpečí externí personální agentura.

V odborné hodnotící komisi zasedne kromě zástupců zřizovatele, tedy radnice, i řada odborníků. “Svým pojetím to bude stejně transparentní řízení jako při nedávném výběru nového ředitele Moravské filharmonie,” uvedl olomoucký primátor.

Moravské divadlo Olomouc (zdroj commons.wikimedia.org/Michal Maňas)

Uchazeči o post ředitele Moravského divadla Olomouc budou muset splnit základní předpoklady. “Patří mezi ně vysokoškolské vzdělání ekonomického, právnického nebo uměleckého typu a nejméně tři roky praxe v řídící funkci. Dále znalost principů fungování a financování příspěvkové organizace, stejně jako znalosti z oblasti dramatického umění,” upřesnil primátorův náměstek Pavel Urbášek (ČSSD).

Moravské divadlo má tři umělecké soubory a do jeho nabídky patří balety, opery, klasické operety, muzikály, činohry a pohádky. Divadlo je příspěvkovou organizací města. Loni olomoucká radnice na jeho provoz vyčlenila zhruba 109 milionů korun.

Moravské divadlo Olomouc – interiér (zdroj am-interier.cz)

Návštěvnost představení Moravského divadla Olomouc v sezoně 2016/2017 meziročně vzrostla na 102.00 diváků z 95.000 v předchozím období. Tržby divadla se díky tomu zvýšily o milion korun na 19 milionů korun.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na