Pro Moravské divadlo hledá Olomouc ředitele

Olomoucká radnice vypsala výběrové řízení na ředitele Moravského divadla Olomouc. Pětileté funkční období ředitele Pavla Hekely skončí letos v září, oznámil primátor Antonín Staněk (ČSSD). Výběrové řízení zabezpečí externí personální agentura.

V odborné hodnotící komisi zasedne kromě zástupců zřizovatele, tedy radnice, i řada odborníků. „Svým pojetím to bude stejně transparentní řízení jako při nedávném výběru nového ředitele Moravské filharmonie,“ uvedl olomoucký primátor.

Moravské divadlo Olomouc (zdroj commons.wikimedia.org/Michal Maňas)

Uchazeči o post ředitele Moravského divadla Olomouc budou muset splnit základní předpoklady. „Patří mezi ně vysokoškolské vzdělání ekonomického, právnického nebo uměleckého typu a nejméně tři roky praxe v řídící funkci. Dále znalost principů fungování a financování příspěvkové organizace, stejně jako znalosti z oblasti dramatického umění,“ upřesnil primátorův náměstek Pavel Urbášek (ČSSD).

Moravské divadlo má tři umělecké soubory a do jeho nabídky patří balety, opery, klasické operety, muzikály, činohry a pohádky. Divadlo je příspěvkovou organizací města. Loni olomoucká radnice na jeho provoz vyčlenila zhruba 109 milionů korun.

Moravské divadlo Olomouc – interiér (zdroj am-interier.cz)

Návštěvnost představení Moravského divadla Olomouc v sezoně 2016/2017 meziročně vzrostla na 102.00 diváků z 95.000 v předchozím období. Tržby divadla se díky tomu zvýšily o milion korun na 19 milionů korun.

Mohlo by vás zajímat