Festival Mozartovy děti vyvrcholí koncertem s šéfdirigentem brněnské filharmonie a laureátem soutěže Amadeus

Desátý ročník festivalu Mozartovy děti jde do finále. Z jeho programu už zbývají poslední dvě akce: víkendové vystoupení na náměstí Svobody 14. června a nedělní závěrečný koncert.
Jan Schulmeister, foto Filharmonie Brno

Na pódiu největšího brněnského náměstí se představí soubory ZUŠ z celého Jihomoravského kraje, například z Mikulova, Kuřimi, Dolních Bojanovic nebo Veselí nad Moravou. „Lidé se mohou těšit na cimbálové muziky, dětské bigbandy, dechovky nebo komorní tělesa,“ informovala ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová. Přehlídka se koná v pátek od 16.00 do 20.00, v sobotu od 9.30 do 14.00 a od 16.00 do 20.00, v neděli pak od 11.00 do 16.00, moderuje ji Zdeněk Junák.

Festival vyvrcholí v neděli v brněnském Bobycentru. „Jako tradičně při závěrečném koncertu bude orchestr složen z profesionálů a talentovaných žáků, těch za pulty zasedne přibližně třicet. Houslisté, violoncellisté, žesťaři…,“ uvedl ředitel spolupořádajicí ZUŠ Smetanova Petr Karas. Letošní závěr se ponese pod taktovkou šéfdirigenta Filharmonie Brno Dennise Russella Daviese. „Na koncert se těším, velmi rád totiž spolupracuji s mladými talenty,“ uvedl Davies.

Večer zahájí předehra z Mozartova Únosu ze serailu, po ní je na programu Haydnův Klavírní koncert D dur. „Přednese ho Jan Schulmeister, mimořádně nadaný dvanáctiletý klavírista, absolutní vítěz soutěže Amadeus 2017. Věřím, že se bude jednat o vrchol večera,“ konstatovala Kučerová. Po Rossiniho předehře k Vilému Tellovi jsou připraveny oblíbené Musorgského Obrázky z výstavy v Ravelově orchestrální úpravě.

Program na náměstí Svobody je zdarma, vstupenky na nedělní koncert jsou k dostání v předprodeji i on-line na webu www.filharmonie-brno.cz

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat