Na místo ředitele brněnského ND se chystá výběrové řízení

Ředitel Národního divadla Brno Daniel Dvořák, po jehož odvolání loni volali jeho kritici, bude asi letos své místo muset obhajovat v konkurzu. Letos mu vyprší pět let ve funkci. Radnice proto na jeho místo vypíše výběrové řízení, řekl dnes novinářům šéf klubu zastupitelů koaliční ODS Libor Šťástka. Reagoval tak na kritiku, že radnice chce vypsat konkurz na místo šéfa Domu umění města Brna, byť místo aktuálně zastává Rostislav Koryčánek chválený odbornou veřejností.

Šťástka odmítl spekulace, že chce radnice Koryčánka sesadit. Kulturní komise městské rady minulý týden projednávala materiál hodnotící ředitelovu práci. Zaznívalo v něm ocenění od odborníků, ale také kritika, že za dobu jeho působení v čele instituce klesla její návštěvnost. Koryčánek to vysvětloval mimo jiné tím, že dům umění zrušil středy s bezplatným vstupem.

Podle Šťástky se výběrové řízení letos bude týkat vedle Národního divadla Brno i Městského divadla Brno, které vede Stanislav Moša. Konkurz prý radnice vypíše i na post ředitele Centra experimentálního divadla. Dnes ho zastává Petr Oslzlý.

Šťástka připomněl konkurzy na šéfy dalších městských firem a příspěvkových organizací, které se v Brně uskutečnily v uplynulém více než roce. Část šéfů při nich svou práci obhájila – platí to o zoo, veřejné zeleni a Brněnských komunikacích. Naopak nového ředitele dostal například Dopravní podnik města Brna.

(Zdroj: ČTK – 19.3.2012)

Reakcí (3) “Na místo ředitele brněnského ND se chystá výběrové řízení

  1. Daniel Dvořák je přímo závislý na tom být součástí veřejného života a být viděn a pohybovat senejlépe za doprovodu politiků. Hroší kůži má také dost silnou. Jen takový člověk by se poté, co ho z ND vyprovodili s ostudou, dokázal za pár let zase vesele hlásit o šéfovské místo. I když u něho to opravdu je tou velmi silnou a necitlivou hroší kůží… Takže ho v Praze máme z Brna asi ani se nenadějeme :-(

    na druhou stranu, kvalitní, morálně neposkvrněné a důvěryhodné kandidáty na ředitele abys pohledal. Jo hold po všech stránkách kvalitních manažerů je v kultuře jako šafránu, vlastně tam nejsou vůbec.

Napsat komentář