Nabrala na mohutnosti a pronikavosti. The Guardian chválí Českou filharmonii s Bělohlávkem za album Mé vlasti

Britský deník The Guardian dnes označil za počin týdne nejnovější vydání nového hudebního alba s cyklem symfonických básní Má vlast skladatele Bedřicha Smetany. Nahrávka České filharmonie pod taktovkou zesnulého dirigenta Jiřího Bělohlávka pochází z roku 2014 z hudebního festivalu Pražské jaro.

Podle listu Česká filharmonie tak vzdala hold jednomu z nejoblíbenějších dirigentů a vybrala to nejvhodnější k připomenutí jeho památky. Ze spolupráce hudebního tělesa a světoznámého dirigenta již vznikla nahrávka cyklu Má vlast v roce 1990 pro vydavatelství Supraphon, ale nová verze má mnohem teplejší, bohatší a detailnější zvuk než její předchůdkyně, napsal The Guardian. Je také prý hlubší a osobitější.

List zároveň chválí kvality České filharmonie, která měla podle něj vždy výjimečný charakter a která pod Jiřím Bělohlávkem podle všeho nabrala na „mohutnosti a pronikavosti“.

Jiří Bělohlávek (zdroj YouTube)

Jiří Bělohlávek, který byl označován za dirigenta světového věhlasu s vášní pro české skladatele, zemřel ve věku jednasedmdesáti let loni v červnu. V Británii je velmi známý i díky tomu, že v letech 2006 až 2012 vedl Symfonický orchestr BBC.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na