Nabrala na mohutnosti a pronikavosti. The Guardian chválí Českou filharmonii s Bělohlávkem za album Mé vlasti

Britský deník The Guardian dnes označil za počin týdne nejnovější vydání nového hudebního alba s cyklem symfonických básní Má vlast skladatele Bedřicha Smetany. Nahrávka České filharmonie pod taktovkou zesnulého dirigenta Jiřího Bělohlávka pochází z roku 2014 z hudebního festivalu Pražské jaro.

Podle listu Česká filharmonie tak vzdala hold jednomu z nejoblíbenějších dirigentů a vybrala to nejvhodnější k připomenutí jeho památky. Ze spolupráce hudebního tělesa a světoznámého dirigenta již vznikla nahrávka cyklu Má vlast v roce 1990 pro vydavatelství Supraphon, ale nová verze má mnohem teplejší, bohatší a detailnější zvuk než její předchůdkyně, napsal The Guardian. Je také prý hlubší a osobitější.

List zároveň chválí kvality České filharmonie, která měla podle něj vždy výjimečný charakter a která pod Jiřím Bělohlávkem podle všeho nabrala na „mohutnosti a pronikavosti“.

Jiří Bělohlávek (zdroj YouTube)

Jiří Bělohlávek, který byl označován za dirigenta světového věhlasu s vášní pro české skladatele, zemřel ve věku jednasedmdesáti let loni v červnu. V Británii je velmi známý i díky tomu, že v letech 2006 až 2012 vedl Symfonický orchestr BBC.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat