Německá federální vláda přijala tvrdší epidemická opatření

Německý spolkový sněm a spolková rada schválily novou úpravu zákona proti šíření infekcí, kterou navrhla vláda v reakci na špatný vývoj koronavirové pandemie v některých částech země. Kromě zavedení tvrdších restrikcí zákon dává federální vládě větší kontrolu nad opatřeními v jednotlivých státech spolkové republiky.

Německá kancléřka Angela Merkel (Photo by Henning Schacht - Pool/Getty Images)
Německá kancléřka Angela Merkel (Photo by Henning Schacht – Pool/Getty Images)

Podle nové úpravy zákona proti šíření infekcí musí každý německý region, kde průměrný počet nakažených na 100 000 obyvatel za sedm dní stoupne nad 100 tři dny po sobě, přijmout řadu tvrdých opatření – zákaz vycházení v časech 22:00-5:00, uzavření většiny obchodů, všech restaurací a zábavních a kulturních institucí s výjimkou venkovních částí zoologických a botanických zahrad.  Pokud počet nakažených stoupne nad 165, musí se uzavřít i školy. Zákon vstupuje v platnost dnes, 24. dubna 2021, a má platit minimálně do konce června.

Federální vláda k tvrdším restrikcím přistoupila poté, co se několik německých států rozhodlo protikoronavirová opatření uvolnit, což vedlo k současnému stavu, kdy v některých částech země šíření viru zpomaluje a v jiných naopak rychle roste – nejhorší vývoj zaznamenává Sársko, kde počet nakažených na 100 000 obyvatel během pár týdnů po rozvolnění narostl z 87 na 153. Podle současných dat bude tvrdá opatření muset zavést 351 ze 412 německých zemských okresů.

Většina německých divadel už před přijetím nového zákona oznámila, že zůstanou uzavřená do konce června. Berlínská Staatsoper unter der Linden přistoupila rovnou ke zrušení tří operních produkcí naplánovaných na červen a červenec 2021 (Čarostřelec, Babylon a Madama Butterfly). Největší operní scéna v německém hlavním městě, Deutsche Oper Berlin, je uzavřena od listopadu a plánované datum otevření zatím ani neoznámila.

K přitvrzení opatření v Německu došlo ve stejný týden, kdy italská vláda naopak začala restrikce rozvolňovat.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments