Nigel Kennedy – Praha

Nigel Kennedy (zdroj JVS group)

Fascinující houslový virtuos Nigel Kennedy přijíždí do Prahy

středa 14. března 2018 – Kongresové centrum, Praha

Světový houslový virtuos a vášnivý fanoušek fotbalového klubu Aston Villa Nigel Kennedy přijede do Prahy zahrát svým originálním způsobem Vivaldiho, Bacha i Gershwina.
Koncert s podtitulem „Bach, Kennedy, Gershwin“ se za doprovodu originálního kvintetu bude konat v pražském Kongresovém centru dne 14. března 2018.

Nigel Kennedy je nejprodávanějším houslistou všech dob. Patří k nové generaci umělců, kteří dosáhli úspěchů jak v klasické hudbě, tak v jazzu a rocku. Na jevišti si občas sundává sako a kravatu. „Tak jsem si vytvořil přímý vztah k divákům, uvědomili si, že jsem stejný jako oni. Moje hudba jim tak je mnohem bližší.“

Vážná hudba nevážně, virtuosita spojená s vřelou lidskostí, klasické skladby, současní autoři i vlastní tvorba, to vše patří do repertoáru tohoto anglického bouřliváka.

Kennedy vyniká nejen ve světě klasické hudby. Proslavil se svojí interpretací Jimiho Hendrixe nebo legendárních The Doors. Spolupracoval s ikonami rocku a popu, mezi něž patří Paul McCartney, Kate Bush, skupiny The Who, Led Zeppelin, Robert Plant a mnoho dalších.

Nigel Kennedy je také zkušený hudební režisér a tvůrčí hudební osobnost. Založil vlastní orchestr Orchestra of Life a mnoho let vede Polský komorní orchestr. Zároveň pravidelně organizuje hudební festivaly a dal dohromady mnoho kapel a hudebních formací, se kterými rovněž vystupuje. Díky tomu ho můžeme vidět hrát po boku jazzových nebo klezmerových spoluhráčů.

Kennedy byl mnohokrát nominován na cenu Grammy. Jeho poslední album My World se ve Velké Británii dostalo na vrchol žebříčku klasických skladeb.

Pro české fanoušky Nigel Kennedy spolu se svým orchestrem chystá barvitý program od klasiky až po současnost.

www.jvsgroup.cz