Nigel Kennedy představuje svůj program Bach Meets Gershwin, se kterým přijede do Prahy

Již 14. března 2018 přijede do Prahy koncertovat jeden z nejuznávanějších houslistů současnosti, britský virtuóz Nigel Kennedy. Na připravovaném koncertě vystoupí Kennedy s vlastní hudební formací. V ní se představí hudebníci se zajímavou muzikantskou kariérou. Na kytaru zahraje Rolf Bussalb, na basu Tomasz Kupiec a na violoncello Beata Urbanek. Vstupenky na koncert jsou v předprodeji v síti Ticketportal.

Reklama

Nigel Kennedy nepatří do škatulky klasických hráčů na housle. Svým specifickým pojetím vystupování představuje hudbu tak trochu jinou, originální a neformální formou. Současně ale v žádném případě nesnižuje úroveň a kvalitu hraných skladeb. Ba naopak. Patří mezi houslisty, kteří prodali nejvíce hudebních nosičů a vystupují po celém světě v nejprestižnějších hudebních sálech. Ve své kariéře spolupracoval s takovými veličinami jako Paul McCartney, Robert Plant z Led Zeppelin, Kate Bush nebo formace The Who. Velkou část své tvorby věnoval také skladbám Jimiho Hendrixe, kterého považuje za zásadního hudebníka moderní doby.

V Praze Nigel Kennedy představí svůj program nazvaný Bach Meets Gershwin. V něm publiku nabídne nejen průřez dílem obou zmíněných velikánů skladatelského světa, ale také vlastní skladby.

Na svém nadcházejícím turné vystoupí Kennedy se zajímavými světově uznávanými umělci. Na koncertech vystoupí s pěti skvělými doprovodnými hudebníky. Na kytaru se představí Němec Rolf Bussalb, který většinu své kariéry působil ve Spojených státech. Tam vystupoval s respektovanými, především jazzovými muzikanty jako například Robben Ford, Scott Henderson nebo Joe Pass. Na basu zahraje Polák Tomasz Kupiec, který sklízí úspěchy po celém světě, a vystupoval s respektovanými jazzovými hudebníky jako Jarek Smietana, Scott Hamilton nebo Harry Sokal. Třetím umělcem bude violoncellistka Beata Urbanek. Ta studovala na několika prestižních hudebních školách po celém světě a s Nigelem Kennedym vystuje pravidelně, jsou tak skvěle sehraná dvojka.

Vstupenky na koncert jsou v prodeji v síti Ticketportal.