Nové nastudování Donizettiho Dcery pluku v Metropolitní opeře

Klasickým operním titulem Dcera pluku pokračuje série přímých přenosů z Metropolitní opery v New Yorku. Slavnou opéra comique bude přenášet 23 kin po celé České republice už tuto sobotu 2. března 2019.
G. Donizetti – Dcera pluku, Metropolitní opera 2019 (zdroj MET)

Dcera pluku je opera o dvou dějstvích z roku 1840 z pera italského operního skladatele Gaetana Donizettiho. Příběh o urozené dívce, již v současném nastudování vychovává vojenský pluk první světové války, se na prknech newyorského operního svatostánku objevil už několikrát. Aktuálního provedení se ujal opět režisér Laurent Pelly, který z tématu vytěžil maximum.

V hlavních rolích tentokrát excelují mladá sopranistka Pretty Yende (Marie) a tenorista Javier Camarena (Tonio), aby předvedli na jevišti “úchvatný ohňostroj”. A ani tentokrát média nešetří slovy chvály. „Ve chvíli kdy Camarena bez velké námahy zazpívá vysoké cé, vzrušující moment strhne publikum k bouřlivým ovacím,” napsaly v recenzi The New York Times. „Sluší se dodat, že Camarena nestrhává veškerou pozornost na sebe. Sopranistka Pretty Yende se tímto představením stala zbožňovaným maskotem nejen vojenského pluku. Rozhodně jde o jednu z jejích nejlepších rolí v Met,” dodává prestižní deník.

Hvězdnou sestavu na pódiu z orchestřiště řídí dirigent Enrique Mazzola. Zajímavostí je, že mezi účinkujícími najde pozorný divák mimo jiné i herečku Kathleen Turner, ačkoliv její role hraběnky z Krakenthorpu je bez zpěvu. Opera Dcera pluku vznikla v koprodukci Metropolitní opery, Royal Opera House v londýnském Convent Garden a Wiener Staatsoper ve Vídni.

 

 

PŘÍMÉ PŘENOSY V ROCE 2019

 

Sobota, 12. ledna 2019

Francesco Cilea: Adriana Lecouvreur (NOVÁ INSCENACE)

Noseda/ McVicar

Netrebko, Beczała. Rachvelišvili, Maestri, Bosi

 

Sobota, 2. února 2019

Georges Bizet: Carmen

Langrée/ Eyre

Margaine, Alagna

 

Sobota, 2. března 2019

Gaetano Donizetti: Dcera pluku

Mazzola/ Pelly

Yende, Camarena, Muraro, Blythe

 

Sobota, 30. března 2019

Richard Wagner: Valkýra

Jordan/ Lepage

Goerke, Skelton, Westbroek

 

Sobota, 11. května 2019

Francis Poulenc: Dialogy karmelitek

Nézet-Séguin/ Dexter

Leonard, Mattila

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]