Nové role Anny Netrebko v Operním kukátku

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Dokument byl prokládán záběry ze zkoušek na koncert a nahrávání i z promotion akcí. Za zmínku stojí krátký úsměvný vstup tehdy stoleté (!) koloraturní sopranistky Marthy Eggerth, manželky slavného tenoristy Jana Kiepury, která se věnovala nejdříve opeře, pak ale převážně operetě a zvukovému filmu. Na dokument navázal záznam koncertu Du bist die Welt für mich (Jsi pro mě celý svět) (ve 21.15), kde zpěváka doprovázel Rundfunk-Sinfonieorchestr Berlin pod řízením Jochena Riedera. Z dokumentu bylo patrné, že tato práce umělce velmi bavila.

Hned následujícího dne v neděli 3. dubna 2016 (21.30) se diváci na témže televizním kanálu mohli znovu setkat s pěveckým uměním jihoafrické sopranistky Pretty Yende, která v Praze zpívala v lednu 2014 (naši recenzi z tohoto koncertu najdete zde).

Pretty Yende (foto FB P. Yende)
Pretty Yende (foto FB P. Yende)

Skromná umělkyně s překrásným hlasem v oboru koloraturního a lyrického sopránu patří k ozdobám světových scén. Její pobyt a koncert mapuje pořad Pretty Yende v Praze.


Hudební úsměv
Když slavný skladatel Giuseppe Verdi (1813-1901) zemřel, jistý naprosto neznámý italský skladatel Turati okamžitě zkomponoval smuteční pochod.

Giuseppe Verdi (foto Hulton Archive/Getty Images)
Giuseppe Verdi (foto Hulton Archive/Getty Images)

Odeslal opis skladby tajemníkovi Giuseppe Verdiho s poněkud neomaleným přáním, že by skladba měla být hrána na Verdiho slavnostním pohřbu. Tajemník mu odpověděl: „Z hlediska dějin hudby Vám musím upřímně napsat, že by bylo lepší, kdybyste zemřel Vy a smuteční pochod napsal Giuseppe Verdi!“

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Mohlo by vás zajímat