Nový koncertní sál pro Ostravu. Pro peníze město zřizuje zvláštní fond

Ostrava chce zřídit zvláštní fond, do něhož by se ukládaly peníze na chystanou výstavbu koncertní haly, která by podle předpokladů měla stát víc než miliardu korun. Letos chce město do fondu vložit minimálně 100 milionů korun.

Reklama

„Dlouhodobě deklarujeme, že jedním z našich největších cílů v oblasti kultury je vybudování nového koncertního sálu, plnohodnotného sálu s prvotřídní akustikou,“ uvedl primátor Tomáš Macura (ANO).

Dům kultury města Ostravy (zdroj commons.wikimedia.org/foto Dana Fojtíková)

Koncertní hala bude přístavbou Domu kultury města Ostravy, sídla Janáčkovy filharmonie Ostrava. Při výstavbě haly se počítá i s jeho renovací. Město se při jejím financování chtělo dohodnout na spolupráci s krajem a ministerstvem kultury, s nimiž podle primátora plánovalo uzavřít memorandum o spolupráci. S ministerstvem se však zatím nedohodlo a chce se připravit i na případnou variantu, že by halu muselo financovat bez pomoci státu.

„Stále se domníváme, že na tuto stavbu bude možno sdružit prostředky nejenom města, ale i kraje a státu. Nechceme rozhodování a přípravu té haly zdržovat čekáním na novou vládu, takže jsme se rozhodli už aktivně do toho procesu vstoupit. Prvním krokem je, že tedy město vytvoří nový účelový fond na budování koncertní haly,“ řekl Macura. Do fondu by každým rokem mělo směřovat minimálně 100 milionů korun. Obdobný fond už město má pro Městskou nemocnici Ostrava a čerpají se z něj peníze na potřebné investice.

Mohlo by vás zajímat


Komentujte

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na