Opava bude hostit špičková smyčcová kvarteta

V Opavě se uskuteční festival kvartet, vystoupí čtyři tato hudební uskupení. V prostoru Kupe se akce nazvaná Kvarteto kvartet bude konat 23. a 24. února 2019. Za pořadatele o tom informovala Stanislava Lohinová.
Graffovo kvarteto (zdroj graffequartet.unas.cz)

Každý den se uskuteční dva koncerty. V sobotu vystoupí postupně Benda a Epoque Quartet, v neděli se představí Stamicovo a pak Graffovo kvarteto. Kvarteta pocházející z Prahy, Brna a Ostravy představují špičku svého oboru,“ řekla.

Uvedla, že všechna mají na svém kontě řadu ocenění, vystoupení v zahraničí i úspěšné nahrávky. „Hudební program je rozmanitý, i když převládá klasika, své místo v něm má i jazz,“ dodala. Ostravský Benda Quartet zahájí festival skladbami Igora Fjodoroviče Stravinského či Dmitrije Šostakoviče. Během sobotního večera pak zahraje Epoque Quartet, který předvede multižánrový výběr zahrnující Jana Kučeru, Django Reinhardta nebo Chicka Coreu.

V neděli začne druhý den festivalu koncertem pražského Stamicova kvarteta, které představí výběr z díla Josepha Haydna, Karla Kovařovice a Bedřicha Smetany. Festival pak vyvrcholí vystoupením uznávaného brněnského Graffova kvarteta, které bude mít na programu skladby Franze Schuberta, Josefa Suka a Leoše Janáčka.

Festival připravil program i pro samotné umělce. Navštíví například výstavu Slezského zemského muzea Znějící krása aneb um(ění) mistrů houslařů. Připravena pro ně je komentovaná prohlídka.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat