Opera Diversa uvedla premiéru Čaroděje a jeho sluhy, strašidelné pohádky napsané na míru třem protagonistům

V bývalé tovární hale MEZ v Brně-Židenicích měla dnes v podvečer premiéru strašidelná operní pohádka Čaroděj a jeho sluha v podání brněnského souboru Ensemble Opera Diversa. Operní dílo autorského dua Ondřej Kyas a Pavel Drábek vzniklo na motivy stejnojmenné bretaňské pohádky a představilo se v něm trio Lucie Kašpárková, Jan Šťáva a Ondřej Koplík.

Příběh, vyprávěný a hraný v bezprostřední blízkosti diváků, provázela řada iluzionistických a pyrotechnických triků. Chudá matka a její syn Efflam trpí bídou, a proto se Efflam na rok za zvláštních podmínek uváže do služby k tajemnému pánovi. Až tam mu dochází, k čemu se upsal.

“Na jednu stranu získá kouzelné schopnosti a těch rád a hojně užívá. Na stranu druhou prohlubuje dluh a zahrávání s temnými silami si vybírá svou oběť, a to nejen na něm samotném, ale i na jeho nejbližších,” popsala za soubor Magdalena Dostálová.

Jako vypravěči vystoupili stálí zpěváci souboru: sopranistka Pavla Radostová, tenorista Jakub Tuček a barytonista Aleš Janiga. Režisérkou je Kristiana Belcredi, která se významně podílela na výsledném tvaru díla. Komorní ansámbl řídila šéfdirigentka Gabriela Tardonová.

Ensemble Opera Diversa tvoří komorní orchestr složený z profesionálních hudebníků, dále sólisté, zpěváci, herci a také komorní sbor Ensemble Versus. Od svých počátků v roce 1999 se soubor vyvinul v hudební společnost, která připravuje kolem třiceti vystoupení a představení ročně, a to včetně operních produkcí.

Reklama

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na