Opera v Šárce 2019: Don Giovanni pod širým nebem

Pojďte se s námi vrátit do roku 1913 a vychutnat si klasickou operu, tentokrát Dona Giovanniho v podání předních českých operních pěvců, sboru, orchestru a baletu Národního divadla pod širým nebem, v přírodních kulisách údolí Divoké Šárky.
Operní představení v pražské Šárce 2012 (foto Pavel Horník)

Městská část Praha 6 a starosta Ondřej Kolář srdečně zvou na již jubilejní patnáctý ročník novodobé historie. V neděli 1. září 2019 od 14:00 hodin se dnes už stromy porostlými svahy Divoké Šárky rozezní opera W. A. Mozarta Don Giovanni v režii Jany Divišové a Renée Nachtigallové pod taktovkou dirigenta Jana Chalupeckého. Opera bude uvedena v italském originále, libreta v češtině budou samozřejmě k dispozici.

Opera v Šárce navazuje na tradici operních představení v Divadle nad Čertovým mlýnem, zahájenou před 106 lety. Už tehdy byly ve svahu nad mlýnem umístěny lavice s kapacitou 9526 míst k sezení, dalších 8000 míst bylo k stání.

V roce 2005 se podařilo operním a divadelním nadšenkyním Janě Divišové a její přítelkyni, operní zpěvačce Renée Nachtigallové, obnovit tradici přírodního divadla. Nikdy by to nedokázaly, nebýt vstřícnosti městské části Praha 6, která od počátku obnovy divadelních představení v Šárce vstoupila do projektu a náklady na přípravu a realizaci oper financuje. Akce je finančně podpořena také Hlavním městem Praha.

Díky tomu se podařilo každoročním uváděním opery v rámci oslav Dne Prahy 6 postupně do Šárky vrátit diváky a připomenout slavnou éru divadla, které bylo již zcela zapomenuto.

Vstup na představení je zdarma. Je nutno počítat s tím, že autem se na místo nelze dostat. Cesta pěšky trvá okolo 20 minut, lze však jít od stanice metra Nádraží  Veleslavín nebo od konečné tramvají v Divoké Šárce. Trasy k místu představení budou značeny. Pro méně pohyblivé občany je připravena kyvadlová doprava. Označený mikrobus bude jezdit od tenisových kurtů na Aritmě od 12:00 hodin.

Nezapomeňte si s sebou vzít podložky na sezení a v případě deště také pláštěnky. Počítejte s tím, že budete sedět na zemi, přes deštníky by neviděli diváci za vámi. Akci každoročně navštíví tisíce lidí, pokud si chcete sednout tak, abyste dobře viděli, doporučujeme přijít s předstihem. Na místě budou stánky s občerstvením,“ dodává tiskový mluvčí kanceláře městské části Prahy 6, Ondřej Šrámek.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na