Opera v Šárce 2019: Don Giovanni pod širým nebem

Pojďte se s námi vrátit do roku 1913 a vychutnat si klasickou operu, tentokrát Dona Giovanniho v podání předních českých operních pěvců, sboru, orchestru a baletu Národního divadla pod širým nebem, v přírodních kulisách údolí Divoké Šárky.
Operní představení v pražské Šárce 2012 (foto Pavel Horník)

Městská část Praha 6 a starosta Ondřej Kolář srdečně zvou na již jubilejní patnáctý ročník novodobé historie. V neděli 1. září 2019 od 14:00 hodin se dnes už stromy porostlými svahy Divoké Šárky rozezní opera W. A. Mozarta Don Giovanni v režii Jany Divišové a Renée Nachtigallové pod taktovkou dirigenta Jana Chalupeckého. Opera bude uvedena v italském originále, libreta v češtině budou samozřejmě k dispozici.

Opera v Šárce navazuje na tradici operních představení v Divadle nad Čertovým mlýnem, zahájenou před 106 lety. Už tehdy byly ve svahu nad mlýnem umístěny lavice s kapacitou 9526 míst k sezení, dalších 8000 míst bylo k stání.

V roce 2005 se podařilo operním a divadelním nadšenkyním Janě Divišové a její přítelkyni, operní zpěvačce Renée Nachtigallové, obnovit tradici přírodního divadla. Nikdy by to nedokázaly, nebýt vstřícnosti městské části Praha 6, která od počátku obnovy divadelních představení v Šárce vstoupila do projektu a náklady na přípravu a realizaci oper financuje. Akce je finančně podpořena také Hlavním městem Praha.

Díky tomu se podařilo každoročním uváděním opery v rámci oslav Dne Prahy 6 postupně do Šárky vrátit diváky a připomenout slavnou éru divadla, které bylo již zcela zapomenuto.

Vstup na představení je zdarma. Je nutno počítat s tím, že autem se na místo nelze dostat. Cesta pěšky trvá okolo 20 minut, lze však jít od stanice metra Nádraží  Veleslavín nebo od konečné tramvají v Divoké Šárce. Trasy k místu představení budou značeny. Pro méně pohyblivé občany je připravena kyvadlová doprava. Označený mikrobus bude jezdit od tenisových kurtů na Aritmě od 12:00 hodin.

Nezapomeňte si s sebou vzít podložky na sezení a v případě deště také pláštěnky. Počítejte s tím, že budete sedět na zemi, přes deštníky by neviděli diváci za vámi. Akci každoročně navštíví tisíce lidí, pokud si chcete sednout tak, abyste dobře viděli, doporučujeme přijít s předstihem. Na místě budou stánky s občerstvením,“ dodává tiskový mluvčí kanceláře městské části Prahy 6, Ondřej Šrámek.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat