Operní gala Pocta Jarmile Novotné 2017 Praha

Jarmila Novotná (zdroj zamekliten.cz)

pondělí 25. září ve 20.00 hodin – Dvořákova síň Rudolfina
Pocta Jarmile Novotné 2017

Adam Plachetka – basbaryton
Kateřina Kněžíková – soprán
Aleš Briscein – tenor
Adriana Kohútková – soprán
Nina Tarandek – mezzosoprán

Marek Eben – moderace

Symfonický orchestr Českého rozhlasu
Ondřej Lenárd – dirigent

Leitmotivem šestého ročníku Festivalu Jarmily Novotné je sté desáté výročí narození této legendární divy. Její nejslavnější role a stále živoucí hudební odkaz připomene na podzim jako nejvýznamnější událost tohoto ročníku operní galapředstavení Pocta Jarmile Novotné 2017. Výběr árií z oper Don Giovanni, Figarova svatba, La traviata, Prodaná nevěsta či Růžový kavalír, které byly pro kariéru Jarmily Novotné ponejvíce určující, přednesou české a zahraniční hvězdy. Těmi budou za domácí scénu mezinárodně uznávaný basbarytonista Adam Plachetka, sólistka Národního divadla, sopranistka Kateřina Kněžíková, stálý host Národního divadla a Státní opery Praha, tenorista Aleš Briscein, slovenská sopranistka pravidelně hostující na českých scénách Adriana Kohútková a mezzosopranistka chorvatského původu se stálým angažmá ve Frankfurtské opeře, Nina Tarandek. Hudební oporou jim bude Symfonický orchestr Českého rozhlasu v čele s dirigentem Ondrejem Lenárdem.

Večer svým nezaměnitelným průvodním slovem okoření populární moderátor Marek Eben, režii a organizaci večera zaštítí autorský tým bratrů Cabanových, který pro tuto příležitost připravuje speciální scénografii.

Pořadateli jsou Zámek Liteň, z.s. a Symfonický orchestr Českého rozhlasu. Večer vstoupí v přímém přenosu do éteru Českého rozhlasu.

www.zamekliten.cz

Napsat komentář