Tutto di Mozart! Operní kukátko (26)

  1. 1
  2. 2
  3. 3


Muzikál Mozart končí
Produkce muzikálu Mozart s podtitulem Ein Rockstar zu Zeiten des Rokoko! (Rocková star doby rokoka!) ve vídeňském Raimund Theater bude ukončena na konci března 2016. Přes masivní reklamu a PR akce bude muzikál autorů Michaela Kunze a Sylvestera Levaye stažen a nahrazen novou produkcí. První a druhou rozšířenou verzi tohoto muzikálu vidělo v celkem sedmi zemích více než 1,9 milionu diváků. A byl také uveden v Městském divadle v Brně. Mezi účinkujícími zvláště nadchl mladý všestranný představitel Mozarta z Holandska – Oedo Kuipers.

Uskupení Vereinigten Bühnen Wien, kam scéna Raimund Theater spadá, měla velmi negativní zkušenost s uvedením muzikálu Der Besuch der alten Dame (Návštěva staré dámy) podle stejnojmenného Dürrenmattova dramatu právě v divadle Ronacher před dvěma lety, kdy celková vyčíslená ztráta dosáhla 2,6 miliónu eur.


Hudební úsměv
Jistý slavný hudební skladatel vyprávěl svým přátelům: „Když mi bylo dvacet, říkával jsem já, pak když mi bylo třicet, začal jsem říkat já a Mozart. Ve čtyřiceti jsem to revidoval na Mozart a já. A teď po padesátce říkám s pokorou jen Mozart!“

Wolfgang Amadeus Mozart (foto archiv)
Wolfgang Amadeus Mozart (foto archiv)
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Mohlo by vás zajímat


5
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Milan V.

ČT art v novém roce “jede”, jen tak dál. Operní fanoušci musí jásat. Nejdřív oslavy Dominga, teď Mozarta, řada zajímavých záznamů oper i koncertů. Radost mi dělá hlavně filmový Don Giovanni. Doufejme, že tímto to neskončí a ČT art se bude snažit i nadále…

Lulu

Škoda že jde o nahrávky dosti staré, i když možná kvalitní, pro mě je to už dávno s křížkem po funuse, protože já mám zdroje nejnovějších premiér hlavních operních domů a koncertních síní a ty neprozradím. Ale pro toho, kdo takový přísun nemá je to určitě posun, jen by měli vysílat v HD, protože někdy je to k nekoukání, už jsem se namlsal a to SDéčko je pro mě mazanice. Ptal jsem se v CT na důvody a poslai mi odpověd, která nic neříká nadějného do budoucna, protože jsem v technice 100 let za opicemi(prý nemáme dost prostoru ve vzduchu)… Číst vice »

paulcollins

Nevím, zda v tomto případě není lepší, že jsou ty nahrávky staršího data. Dá se na ně koukat i přes zhoršenou kvalitu obrazu, ale co je hlavní, dají se poslouchat vzhledem k výkonům sólistů. Pokud by vysílali současnou tvorbu a provedení klasických oper s moderními režiemi, tak by se na ně nedalo koukat a s výkony sólistů mnohdy ani poslouchat. Zlatá stará klasika. Ale to je jen můj názor.

Lulu

Jasne, klasické inscenace také preferuji,nekteré moderní hrůzy uražejí své autory a jejich původní záměr, o tom tady byla taky bitva v diskusi a tu modernu obhajovali pravě hudební kritici, kteří lobbují za novodobé režie.Tak třeba ta Rusalka z Monnaie v Brusellu jako kurva a vodník majitel bordelu, to byla síla, ted uplne novy Don Giovanni z Ženevy přenesený do Ameriky 80.let, v době nástupu AIDS a nevázaného života,to je fakt za čarou.Jeste ze opet v MET obcas oživí nějakeho Zeffireliho, naposledy tento měsíc Turandot, i když mě ta Stemme moc nebere, už je moc stara, podle me byla Guleghina mnohem… Číst vice »

Dobrý den, prosíme o dodržování pravidel diskuze. Komentáře, které se netýkají tématu článku, sem nepatří. Děkujeme.