Operní panorama Heleny Havlíkové (283)

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6

Se znalostí brněnských poměrů a minulosti se k festivalu vyjádřil také Matěj Hollan, bývalý zastupitel města Brno, v Divadelních novinách zde.

Na odpovědi prezidentky Evy Walderdorff ohledně spolupráce s Mikulovem reagovali i zástupci Mikulova:
Starostu Rostislava Koštiala komentáře Evy Wadlerdorff „přivedly do varu“: V Mikulově se ročně koná na pět stovek akcí, z toho přímo město prostřednictvím Mikulovské rozvojové s.r.o. pořádá na 160 akcí s různými partnery. Já osobně s tím mám zkušenost už čtrnáct let. Jsme nakloněni všem nápadům, snažíme se spolupracovat, hledáme nejlepší cesty a možnosti součinnosti. Ale wagnerovský festival, pro který jsme poskytli na poslední chvíli pronájem amfiteátru, byla z našeho hlediska naprosto špatně připravená akce. Jednání zástupců festivalu s městem bylo velmi nestandardní, neustále porušovali domluvy, když zkoušky měnili za představení, na termíny představení neměli nahlášený noční klid po 22. hodině, dožadovali se možností zkoušení v kině bez předchozí domluvy. Aby nějaká primadona očekávala, že si před ní v Mikulově sedneme na zadek, to ne.

A mikulovského starostu ještě doplnila místostarostka Sylva Chludilová a Petra Eliášová, ředitelka Mikulovské rozvojové s.r.o., městem vlastněné společnosti, která se zabývá přípravou a pořádáním kulturních akcí. Upřesnily, že festival na poslední chvíli požadoval pouze na tři týdny pronájem amfiteátru, který dostal za standardní cenu, a propagaci ze strany města Peter Svensson výslovně odmítl s tím, že si ji zajišťují kompletně sami.

Richard Wagner: Bludný Holanďan
Dirigent Levente Török, režie Isao Takashima, design produkce Prof. Siegwulf Turek, vizualizace Petr Hofmann.

Osoby a obsazení: Holanďan – Tomasz Konieczny, Daland, norský mořeplavec – Franz Hawlata, Senta, jeho dcera – Anna Gabler, Erik, lovec – Michael Heim, Mary, Sentina chůva – Marisa Altmann-Althausen, Dalandův kormidelník – Aleš Briscein

Filharmonický orchestr Györ, Sbor Weinviertelského festivalu.

Weinviertler Festspiele, Mikulov, amfiteátr, premiéra 14. srpna 2020.

Richard Wagner: Tristan a Isolda
Dirigent Matthias Fletzberger, režie Edmund Emge, design produkce Prof. Siegwulf Turek, animace Marina Emge.

Osoby a obsazení: Tristan – Peter Svensson, Isolda – Martina Serafin, Kurwenal – Thomas Johannes Mayer, Brangäna – Hermine May, Král Marke – Günther Groissböck, Melot – Thomas Markus, Pastýř a Mladý námořník – Aleš Briscein, Lodník – Edmund Emge.

Ambassade Orchester Wien, Sbor Weinviertelského festivalu.
Weinviertler Festispiele, Mikulov, amfiteátr, premiéra 15. srpna 2020.

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments