Operu Plus navštívil již každý pátý Čech, aneb co jste o nás ještě nevěděli

Milí čtenáři, zanedlouho to bude již půlrok, co se redakce Opery Plus po krátké pauze opět rozběhla. Opera Plus tak letos úspěšně vstoupila do jubilejního roku své existence. Pojďte se s námi podívat na některé úspěchy, plánované projekty a na několik zajímavých statistik z období desetiletého trvání našeho portálu. Leden 2019 s 143.000 unikátními přístupy na náš server byl například historicky nejlepší měsíc za celou existenci Opery Plus.
Ilustrační foto (archiv OP)

Velmi nás těší, že se povedlo zachovat natolik jedinečný projekt, jakým Opera Plus je, a pokračovat v jeho poslání. I nadále mapujeme české a slovenské kulturní dění, přinášíme recenze, rozhovory, reportáže, ale i populární články z pomezí vážné hudby, opery a tance, na kterých se podílejí přední čeští či slovenští hudební publicisté, recenzenti či dokonce samotní umělci.

Od září 2018 jsme vydali přes 700 článků, z toho 141 recenzí (v počtu publikovaných recenzí dominuje renomovaná hudební kritička Helena Havlíková a publicista Vojtěch Babka). Přinesli jsme 39 rozhovorů s celebritami jako Cecilia Bartoli, Plácido Domingo, Gabriela Beňačková nebo Andreas Scholl mezi jinými. Úspěch též zaznamenaly videorozhovory dirigenta Jana Bubáka s hudebními osobnostmi světového formátu – s Krzysztofem Pendereckim, Liborem Peškem nebo Vladimirem Fedosejevem, k nimž se opakovaně vrací i množství zahraničních čtenářů.

Leden 2019 s 143.000 unikátními přístupy na server Opery Plus byl historicky nejsilnější měsíc za celou existenci tohoto portálu (zdroj data Google Analytics / similarweb.com)

Věděli jste, že…?

  • Online archiv Opery Plus obsahuje celkem 13 253 článků a 18 494 komentářů.
  • Na obsahu Opery Plus se doposud podílelo celkem 451 autorů.
  • Od roku 2011 do 31. ledna 2019 Opera Plus zaznamenala 5.288.928 přístupů od více než dvou milionů uživatelů. (S jistou nadsázkou se dá říci, že nás navštívil již každý pátý Čech.)

 

Před koncem grafu lze vidět období, kdy redakce Opery Plus přestala publikovat a velká část archivu nebyla veřejně přístupná. Přesto i v té době patřil portál Opera Plus k nejnavštěvovanějším českým webům o klasické hudbě (zdroj Google Analytics)

Na jaké novinky se lze v dohledné době těšit?

Plánujeme zapojit do vytváření podoby Opery Plus i naše čtenáře. Brzy nabídneme komunitní informační službu Profil Plus s přehlednými vizitkami pro umělecké osobnosti.

Dále připravujeme nové diskuzní a hlasovací fórum Opery Plus, kde budou mít čtenáři možnost zakládat vlastní témata a účastnit se veřejných diskuzí.

O těchto i jiných aktivitách Vás budeme brzy podrobně informovat. Těšit se samozřejmě můžete i na na nové rozhovory a videorozhovory, reportáže, články, recenze a hudební zajímavosti.

 

Váš redakční tým Opery Plus.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat