Když má mluvčí pech

Markétě Ševčíkové, vskutku nepřehlédnutelné dámě z kabinetu Aleny Hanákové a v jedné osobě i bodyguardovi ministryně kultury se v posledních dnech smůla lepí na paty. Nejenže je cílem stále častější kritiky, ale i vtipů za to, jak – mírně řečeno – osobitě si představuje práci tiskové mluvčí, když nikým netázána dlouhé minuty rozpráví v ich-formě na tiskových konferencích před zapnutými kamerami a mikrofony o tom, co ona si myslí, jak ona to vidí anebo jak ona se hodně v tom či onom zklamala (zatímco její šéfka sedí mlčky vedle a společně s ostatními jejím moudrům naslouchá), ale teď ještě k tomu všemu – Ševčíková ve služebním autě bourala! Stalo se to tento týden, když spěšně vezla své šéfce ministryni tajné spisy na vládu. Musela nejspíš opravdu hodně spěchat, když vládní limuzína vjela podle svědků do křižovatky na červenou a těsně před tím zapnula maják. Pak trefila odbočující auto, které se po nárazu roztočilo. Ševčíková ovšem neztratila duchapřítomnost: nechala řidiče napospas osudu, z auta vystoupila a odešla i s tajnými dokumenty na tramvaj. No není to pech?

Reakcí (2) “Když má mluvčí pech

  1. Zaplaťpánbůh že to někdo trochu odlehčil ;) Podle vzorce pro výpočet hybnosti tělesa p = m.v (hmotnost paní mluvčí krát rychlost vládní limuziny) to musela být šlupka! Hlavně že se nikomu nic nestalo a materiály dorazily sockou na vládu.
    Méně úsměvný je již styl, kterým paní mluvčí moderuje v článku přesně popsané mediální výstupy ministerstva. Jak dlouho by se svou asertivitou vydržela třeba u takového Kalouska?

Napsat komentář