Pětidenní maraton na Blanensku skončil, z celého světa přijely tisíce lidí

Kolem čtyř tisíc návštěvníků se zúčastnilo pětidenního tanečního maratonu Street Dance Kemp, který v sobotu skončil v Jedovnicích na Blanensku. Na dnešní finále soutěžících přišlo asi 1.500 lidí, ostatní na akci zavítali v předešlých dnech. Za organizátory to uvedl Martin Fiedler. Podle něj se představilo 1.500 tanečníků z pětatřiceti zemí světa. Podesáté si akci nenechal ujít japonský tanečník stylu house Hiro (Hiroyuki Suzuki), který patří mezi světové hvězdy.

Maraton Street Dance Kemp se v Jedovnicích uskutečnil počtrnácté. “Návštěvnost byla obvyklá – jako v jiných letech,” uvedl Fiedler. Na akci se sjíždějí tanečníci i návštěvníci z celého světa.

Street Dance Kemp nabídl workshopy se světovými instruktory. “Večer přišly na řadu battly a jamy. Návštěvníkům se každý den představili ti nejlepší freestylisti a národní týmy z celého světa v různých stylech,” informoval Fiedler.

Street Dance Kemp (zdroj FB SDK)

Akci zasáhla v pátek večer průtrž mračen. “Byla tady bouřka a blesky, jaké tady za čtrnáct let byly teprve podruhé. Zničilo nám to hlavní stage a střechu a dnes jsme museli vše přestavět,” doplnil Martin Fiedler.

Vrcholem programu bylo dnešní finále celosvětové soutěže Street Dance Kemp Europe Battle Tour, na které se představili tanečníci z Japonska, Ruska, Itálie, Nizozemska, Německa, Polska a dalších zemí.

Martin Fiedler akci pořádá kvůli nadšení pro tanec. “Baví mě spojovat lidi z celého světa se stejnou vášní pro tanec. Street Dance Kemp je svátek všech tanečníků, kteří se můžou konfrontovat a učit jeden druhého na workshopech, párty, seminářích a soutěžích,” dodal pořadatel.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]