Piotr Beczała nepřijede, při zahájení Dvořákovy Prahy ho nahradí Richard Samek

Vedení festivalu Dvořákova Praha dnes odpoledne oznámilo, že původně ohlášený polský tenorista Piotr Beczała na zahajovacím koncertu letošního ročníku ze zdravotních důvodů zpívat nebude. Beczału v Dvořákově Stabat mater nahradí český tenorista Richard Samek.

Richard Samek (zdroj Dvořákova Praha / foto Markéta Navrátilová)

„Richard Samek byl pro nás první volbou, a to zejména díky koncertní i nahrávací spolupráci s panem dirigentem Bělohlávkem a BBC Symphony Orchestra i zkušenostem s Dvořákovými oratorii, která provedl v Londýně, Římě i pražském Rudolfinu. Navíc se Samkův tenor s hlasy ostatních sólistů dobře pojí,“ okomentoval změnu sólisty Marek Vrabec, umělecký ředitel Dvořákovy Prahy. Richarda Samka vedení festivalu Dvořákova Praha operativně uvolnilo ze zkoušek v opeře v Essenu, kde se připravuje na inscenaci Smetanovy Prodané nevěsty. Dalších sólových partů se ujmou Kristīne Opolais, Jana Kurucová a René Pape, PKF – Prague Philharmonia povede šéfdirigent Emmanuel Villaume.

Dvořákova Praha  (zdroj DP / foto Martin Divíšek)

Zahajovací koncert letošní Dvořákovy Prahy bude přenášet ČT art a evropský kulturní kanál Arte. Přenos bude možné také sledovat na velké obrazovce v dolní části Václavského náměstí.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat