PKF – Prague Philharmonia zakončila v populární Elbphilharmonie turné s Dianou Damrau a Nicolasem Testé

Úspěšné, tři týdny trvající turné PKF – Prague Philharmonia se sopranistkou Dianou Damrau a barytonistou Nicolasem Testé vyvrcholilo ve středu 7. června koncertem v populární Elbphilharmonie v Hamburku. Umělci společně vystoupili v Praze, Drážďanech, Krakově, Mnichově, Baden Badenu, Essenu a Hamburku. Turné zkomplikovala nemoc Nicolase Testého, díky níž musela být do programu v Mnichově a Baden Badenu prakticky přes noc vložena čtyři orchestrální čísla. Vynikající kritika v prestižním deníku Süddeutsche Zeitung právě z Mnichova potvrdila profesionalitu a vysokou technickou úroveň PKF – Prague Philharmonia, která tuto obtížnou situaci zvládla na výbornou.

Výběr z německého tisku:
Sächsische Zeitung, 23. 5. 2017
PKF – Prague Philharmonia otevřela večer svižně předehrou k Meyerbeerovým Hugenotům a později udělala z Ponchielliho Tance hodin další instrumentální vrchol. S radostí hrající „Pražané“ poté vytvořili kolem sólistky jemnou, elastickou zvukovou síť, aby ji podpořili nejlépe, jak je to možné.

Süddeutsche Zeitung, 2. 6. 2017
Bohužel Nicolas Testé onemocněl, a tak musela Diana Damrau koncert s titulem „Belcanto drammatico“ zvládnout sama bez barytonových árií a duet, podpořena několika přidanými populárními koncertními čísly, které s nejvyšší citlivostí na jedničku a s bravurou zvládla PKF – Prague Philharmonia pod taktovkou Emmanuela Villauma. Jmenujme zejména brilantně zahrané předehry k operám Síla osudu (Giuseppe Verdi) a Romeo a Julie (Charles Gounod), intermezza z oper Manon Lescaut (Giacomo Puccini) a Sedlák kavalír (Pietro Mascagni) a „nezničitelný“ Tanec hodin (Amilcare Ponchielli), stejně jako Janem Fišerem skvostně zahranou Meditaci s opery Thaïs (Jules Massenet).

Itinerář turné:
16. května, Praha, Rudolfinum, Dvořákova síň, Mezinárodní hudební festival Pražské jaro
21. května, Drážďany, Semperoper, Dresdner Musikfestspiele
24. května, Krakov, ICE Kraków Congress Centre
31. května, Mnichov, Gasteig, Grosser Saal
2. června, Baden Baden, Festspielhaus
4. června, Essen, Alfrid Krupp Saal
7. června, Hamburg, Elbphilharmonie

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]