Pozvánka na koncert 7. 11. 2017 v Muzeu Bedřicha Smetany

Vážení příznivci Procházek uměním, partneři a kolegové, milí přátelé.

Náš festival se salónním večerem 5. 10. v Museu Kampa zabydlel v metropoli. Báječný večer se skvělým sólistou na violu da gamba Petrem Wagnerem a cembalistou Filipem Dvořákem vyplnila nejen hudba staré Francie, ale také obrazy z Pařížského období Jaroslava Paura. Ojedinělý zážitek z propojení staré hudby se současností ozdobila přítomnost skladatele Jiřího Temla, jehož skladba Monolog pro violu solo reprezentovala současnou hudbu.

Té se bude věnovat částečně i následující Procházka Uměním 7. 11. 2017 od 19:00 hod. Tentokrát si vás dovolím pozvat do prostoru sousedního Muzea Bedřicha Smetany (Novotného lávka 1, Praha 1). Večer bude věnován výhradně české hudbě. Na 7. listopadový večer jsem pozvala oblíbené hudební skladatele našeho festivalu Sylvii Bodorovou a Michala Müllera. Pozvání přijala také harfistka Kateřina Englichová, která představí Harfový kvintet M. Müllera, partnerem jí bude skvělé Kvarteto Martinů.

S tímto významným světovým souborem jsme pro vás připravili nejen nádherný Dvořákův kvintet Es dur, ale také zazní v obnovené premiéře Sonáta pro violu a smyčcový kvartet Luboše Fišera. Sólovou violu si budete moci vychutnat ve skladbě Sylvie Bodorové.

Těším se na shledaní s vámi v místě, kde odpočívá viola Antonína Dvořáka a svět vzpomíná na Bedřicha Smetanu.

Vaše Jitka Hosprová

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat