Právě dnes: F.L.Věk má svůj nový hudební festival

  1. 1
  2. 2

Ano, rok 2012 je víceméně hotový, ale kompletní program představíme až na tiskové konferenci. Prozradím jen, že ve špičkovém provedení uvedeme Requiem Wolfganga Amadea Mozarta a probíhat bude také doprovodný program včetně besed a přednášek se zajímavými osobnostmi.

Každý rok uvedeme premiéru nové skladby, která vznikne na objednávku festivalu a při této příležitosti bude také udělována Cena Mezinárodního hudebního festivalu F. L. Věka za neobyčejný přínos regionu. Další aktivitou bude charitativní činnost prostřednictvím benefičních koncertů ve spolupráci s diecézní charitou a v neposlední řadě podpora záchrany kulturního dědictví – již v letošním roce jsme iniciovali opravu varhan v kostelíku svatého Ducha.

Dovolte ještě prosím jednu dvě otázky k vám osobně: Četl jsem v minulosti hned v několika úvodech k rozhovorům s vámi obdiv nad tím, jak všechno stíháte – studium dvou vysokých škol, varhanní koncerty, organizování koncertů a jejich dramaturgie, a teď k tomu ještě přibyl festival, jehož jste uměleckým ředitelem. Jak to všechno zvládáte? Kdy spíte? Stíháte ve svých čtyřiadvaceti si života užívat i jinak, než jen „hudebně“?

Práce je pořád dost, ale nestěžuju si – je to lepší, než nadávat, že je nuda! Někdy spím až dost dlouho a života rozhodně užívám i jinak.

Ono to tak plyne samo. Jakmile jsem na konzervatoři začal mít pocit, že je mi to tam tak nějak malé, rozhodl jsem se jít na AMU dřív a dělat ty školy současně. Byl to dost fofr, ale ničeho nelituju. Když jsem dodělal konzervatoř a nemusel už dojíždět do Pardubic, chtělo to zase nějaký „level“, tak jsem zkusil Berlín a vyšlo to. Abych to uvedl na správnou míru, tamější Universität der Künste už končím, takže času bude trochu víc.


Kam byste to chtěl nejen přímo ve své profesi, ale i v dalších aktivitách v životě dotáhnout? Máte nějakou vizi, plány, sny?

Člověk pořád někam nesmyslně spěchá a je myslím důležité si vážit toho, že máme co jíst, že není válka a že můžeme třeba bez problémů cestovat přes hranice… Prostě si to užívat. Současně mám ale hlavu plnou snů, nápadů a projektů a těším se na jejich realizaci.

Díky za rozhovor a dnešnímu zahájení prvního ročníku nového festivalu, stejně jako i jeho budoucnosti držíme palce!

www.mhf-vek.cz

 

Ptal se Vít Dvořák
Portétní fota Jan Ježdík

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


Reakcí (2) “Právě dnes: F.L.Věk má svůj nový hudební festival

Napsat komentář