Pražské jaro večer ozdobí koncert Les Arts Florissants

Koncert vokálního a instrumentálního souboru Les Arts Florissants dnes v Rudolfinu ozdobí program šedesátého devátého ročníku mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro. Přední francouzský vokálně instrumentální ansámbl se na festivalové pódium Pražského jara vrací po téměř dvaceti letech. Pod uměleckým vedením Paula Agnewa přiveze výjimečný program – Sedmou knihu madrigalů Claudia Monteverdiho.Již dopoledne se uskutečnily každoroční koncerty v Kostele sv. Lukáše v Křečovicích. Na akci, která připomíná památku dvou velikánů české hudby – skladatele a houslisty Josefa Suka, vystoupil varhaník Aleš Bárta, mezzosopranistka Eva Garajová a M. Nostitz Quartet.

V pražském Kostele sv. Šimona a Judy se také koná koncert královéhradeckého dětského sboru Jitro, jako součást Pražského jara uvede Národní divadlo ve Státní opeře Praha inscenaci opery Tannhäuser od Richarda Wagnera.

Pražské jaro tradičně zahájila 12. května Smetanova Má vlast, letos v podání České filharmonie pod vedením svého šéfdirigenta Jiřího Bělohlávka. Festival potrvá do 3. června. Více informací se nachází na webových stránkách festivalu.

Foto archiv

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]