Pražské jaro v číslech: Tržby i návštěvnost letos byly o něco nižší

Tržby z prodeje vstupenek na letošní ročník festivalu klasické hudby Pražské jaro činily 21,5 milionu Kč, návštěvnost se pohybovala kolem 90 procent. Návštěvnost předchozího 70. ročníku byla přibližně 93 procent a za vstupenky lidé utratili zhruba 23 milionů korun. Dnes to uvedl mluvčí festivalu Pavel Trojan.

Letošní 71. ročník mezinárodního hudebního festivalu nabídl půlstovku koncertů klasické hudby v sedmnácti koncertních sálech Prahy. Zcela vyprodaných bylo dvaadvacet koncertů. Nejdražší vstupenky letos byly na tradičně vyprodaný zahajovací koncert, jejich ceny se pohybovaly od 550 korun do 3300 korun.

Pražské jaro 2016 (foto Zdeněk Chrapek)
Pražské jaro 2016 (foto Zdeněk Chrapek)

O festival je v posledních letech velký zájem. Na 69. ročníku se festival vyprodal z 94 procent a zájemci za lístky zaplatili 24 miliony korun. O rok dříve to bylo 22,5 milionu korun a 93 procentní návštěvnost. Ještě v roce 2010 byla návštěvnost o deset procent nižší.

Letošní Pražské jaro přivítalo na čtrnáct orchestrů, pětašedesát sólistů a dirigentů a devatenáct komorních souborů. Uznávané symfonické orchestry a interpreti dorazili z třiadvaceti zemí světa.

Pražské jaro 2016 (foto Ivan Malý)
Pražské jaro 2016 (foto Ivan Malý)

Související články


Napsat komentář