Pražské jaro zahájilo prodej vstupenek na 2021, zahajovací koncert je téměř vyprodaný

Prodej vstupenek na 76. ročník festivalu Pražské jaro začal dnes v 11:00 na jeho webových stránkách. Festival, který se letos kvůli pandemii Covidu-19 uskutečnil jen on-line, chce v příštím roce nabídnout v tradiční podobě na čtyři desítky koncertů. Na téměř vyprodaném zahajovacím koncertu 12. května 2021 v Obecním domě má zaznít Smetanova Má vlast v podání Rozhlasového symfonického orchestru Berlín pod taktovkou Vladimira Jurowského.

Pražské jaro 2021 (zdroj TZ)

Aktualizace: článek byl doplněn o vyjádření představitelů festivalu a informace o výsledcích prvního dne prodeje
„Pražské jaro 2021 bude svátkem hudby, na který se všichni tak těšíme. Při zveřejnění programu jsme zdůrazňovali úlohu vize a naděje, které byly festivalu dány do vínku už při jeho založení, a více než kdy jindy jejich důležitost vnímáme i nyní. Výsledky prvních hodin prodeje vstupenek nám dávají tušit, že se diváci připojují k naší vizi a s nadějí vyhlížejí květen 2021, kdy se do Prahy sjedou nejlepší umělci klasické hudby z celého světa,“ uvádí ředitel Pražského jara Roman Bělor.

Zatímco dříve předprodej provázely problémy s přetíženými servery, v posledních letech i dnes systém fungoval bez větších obtíží. „Ještě před vypuknutím pandemie jsme se rozhodli posunout tradiční datum zahájení prodeje o měsíc dopředu a poskytnout tak zájemcům více času na výběr koncertů v předvánočním čase,“ doplňuje tiskový mluvčí festivalu Pavel Trojan. V oblasti technického zajištění prodeje vstupenek Pražské jaro nově využívá služeb společnosti Enigoo. „Spolupráce s Pražským jarem si velice vážíme a za celý tým mohu říci, že k projektu přistupujeme především s cílem zlepšit komfort prodeje vstupenek jak pro posluchače, tak pořadatele. S Enigoo jsme se zaměřili na kompletně nové prostředí nákupu, prodej doplňkových služeb, nebo například uživatelské účty a věřím, že naše cíle tímto naplníme,“ říká Petr Mazánek, jednatel společnosti Enigoo.

Nejvíce vstupenek bylo prodáno na zahajovací koncert – v tuto chvíli zbývá k dispozici ještě několik posledních desítek vstupenek. Dále se velkému diváckému zájmu těší hostování London Symphony Orchestra s dirigentem sirem Simonem Rattlem, koncert Symfonického orchestru Bavorského rozhlasu v čele s Jakubem Hrůšou a česká premiéra Symfonie č. 12 Philipa Glasse, kterou na festivalu provede Filharmonie Brno pod taktovkou svého šéfdirigenta Dennise Russella Daviese. Do této chvíle se prodaly vstupenky v hodnotě téměř 4 mil. Kč.

Festival včera oznámil svůj program na rok 2021. Se svým novým šéfdirigentem Simonem Rattlem se na festivalu představí Londýnský symfonický orchestr. K dalším vrcholným okamžikům Pražského jara má patřit hostování Symfonického orchestru Bavorského rozhlasu s českým dirigentem Jakubem Hrůšou. Rezidenčním umělcem festivalu se stane německý klarinetista a skladatel Jörg Widmann. Řadu více než čtyř desítek koncertů má zakončit 3. června uvedení opery-oratoria Oedipus Rex Igora Stravinského.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments