Pražský filharmonický sbor opět na slavném festivale v Bregenzu a v Izraeli

I letošní léto je pro Pražský filharmonický sbor (PFS) ve znamení operních projektů na významných zahraničních scénách. Už po osmé sbor hostuje se svým hlavním sbormistrem Lukášem Vasilkem na proslulém rakouském operním festivale v Bregenzu. Tentokrát spoluúčinkuje v Bizetově opeře Carmen v nastudování slavného britského režiséra Kaspera Holtena pod taktovkou italského dirigenta Paola Carignaniho. Po premiéře 19. 7. na monumentální Jezerní scéně následuje do 20. 8. plných dvacet šest repríz. Hrají Vídeňští symfonikové, v hlavních rolích alternují Gaëlle Arquez, lena Belkina a Annalisa Stroppa (Carmen), Daniel Johansson, Martin Muehle a Arnold Rawls (Don José) a Andrew Foster-Williams, Scott Hendricks a Kostas Smoriginas (Escamillo). Kromě toho vystoupí PFS rovněž v opeře Gioachina Rossiniho Mojžíš v Egyptě, a to ve Festivalovém domě (20., 23. a 31. 7.), v nastudování italského dirigenta Enrique Mazzoly a nizozemské režisérky Lotte de Beer.

V červenci se část sboru vydá do Izraele, kde se vystoupí v šesti koncertních uvedeních Pucciniho opery Turandot (20. – 30. 7.). Izraelskou filharmonii diriguje Zubin Mehta, v hlavních rolích se představí Anna Pirozi a Elena Pankratova (Turandot) a Gregory Kunde (Calaf).

PFS je rezidenčním sborem operního festivalu v Bregenzu od roku 2010. Spoluúčinkoval zde s Vídeňskými symfoniky v operách Aida, Andrea Chénier, Kouzelná flétna a Turandot a také na samostatných koncertech či při provedení světových premiér oper Pasažérka polského skladatele Mieszyslawa Weinberga, Miss Fortune britské skladatelky Judity Weir, Solaris německého skladatele Detleva Glanerta a Kupec benátský polského skladatele André Tchaikowského; tato inscenace získala prestižní ocenění International Opera Award 2014. S Izraelskou filharmonií a Zubinem Mehtou spolupracuje PFS již několik dekád.

Po návratu do Čech se PFS poprvé představí domácímu publiku na jubilejním desátém ročníku festivalu Dvořákova Praha, který se uskuteční ve dnech 7. – 23. září 2017.

Pražský filharmonický sbor má za sebou jednaosmdesátiletou historii, vystupuje s prestižními tělesy a dirigenty mezinárodní hudební scény a patří mezi nejvyhledávanější evropské profesionální pěvecké sbory. Hlavním sbormistrem Pražského filharmonického sboru je od roku 2007 Lukáš Vasilek.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]