Procházky uměním s Jitkou Hosprovou s titulem Cesta do pohádky

Druhý koncert pátého jubilejního festivalu Procházky uměním s Jitkou Hosprovou s titulem Cesta do pohádky. Violistka, dramaturgyně a zakladatelka festivalu tentokrát hostila kytaristu Štěpána Raka a flétnistku Žofii Vokálkovou.

Atmosféra večera díky pohádkovým titulům skladeb naladila posluchače na vskutku poetickou, byť i vzrušující notu. Program byl koncipován tak, že se nástroje střídaly a trojice hudebníků se posluchačům představila v různých kombinacích. Mohli se zaposlouchat do autorských kytarových skladeb interpreta a skladatele Štěpána Raka Cesta do pohádky, Viva Carolus Quartus nebo Vzpomínka na Prahu, ale také do jeho kompozice pro sólo flétnu Loutkové obrazy, kterou ve světové premiéře skvěle interpretovala Žofie Vokálková. Posluchače velmi nadchla skladba Císařův slavík, kterou fantasticky a opět ve světové premiéře provedli mistr Rak s Jitkou Hosprovou. Náladu nádherně osvěžila dvě klasicistní díla – Duo No. 1 Françoise Devienna pro flétnu a violu a zasloužené ovace také sklidily virtuózní Hoffmeisterovy variace pro flétnu sólo na téma Papagena z Kouzelné flétny. Úžasným vyvrcholením večera byla společná Romanza na známou anonymní melodii v úpravě Štěpána Raka pro trio flétna, kytara a viola. Výkony umělců byly strhující a interakce s publikem přeplněného sálu byla uvolněná a velmi srdečná. Jitka Hosprová, Štěpán Rak a Žofie Vokálková byli jedním slovem skvělí. Za ojedinělý koncertní zážitek děkujeme umělcům, věrnému publiku, výborné spolupráci a podpoře Musea Kampa a v neposlední řadě partnerům festivalu.

Společně se těšíme na další uměleckou procházku s Jitkou Hosprovou 10. května v Museu Kampa, kam přijal pozvání Žesťový kvintet Hudby hradní stráže a Policie České republiky. Koncert se odehraje na nádvoří Musea Kampa a zazní slavné a také velmi originální skladby. Soubor již s velkým úspěchem vystoupil v rámci letní části festivalu minulého čtvrtého ročníku, a tak jsme rádi, že se o tuto ojedinělou dramaturgii můžeme podělit s posluchači v Museu Kampa s podtitulem Hudba Hradu v podhradí aneb hudební proměny.

Více o festivalu najdete zde .

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na