První vstupenky na letošní Smetanovu Litomyšl jdou do prodeje

Organizátoři operního festivalu Smetanova Litomyšl dávají ve středu do prodeje první vstupenky na letošní ročník. Zatím bude možné koupit si takzvané vstupenkové balíčky. Každý z nabízené pětice zahrnuje tři pořady ve třech za sebou jdoucích dnech, uvedli dnes pořadatelé.

“Chceme tak usnadnit nákup těm, kteří se chystají v Litomyšli strávit více dní,” vysvětlil smysl balíčků ředitel festivalu Jan Pikna. Předprodej jednotlivých vstupenek začne 1. března v 10 hodin v prodejní síti Ticketportal, zahrnující také všechna infocentra v Pardubickém kraji, online budou lístky k dostání na webu festivalu.

Zámek Litomyšl (foto Smetanova Litomyšl / © František Renza)

O vstupenky je tradičně velký zájem, díky internetovému prodeji velmi rychle mizí. “Stává se, že než člověk nakoupí vstupenky na jeden pořad, další už je vyprodaný. Zájemce o vstupenky na celý víkend by tak nemusel být úspěšný,” uvedl ředitel Pikna.

Vstupenkové balíčky na tři představení stojí od 970 do 3.370 korun. Ceny jednotlivých vstupenek zatím nebyly zveřejněny, loni vyšla jedna v průměru na 680 korun. Minulý rok se už první den předprodeje prodalo více než 80 procent vstupenek. Těsně před zahájením přehlídky byly pořady téměř vyprodané.

Program 59. ročníku festivalu Smetanova Litomyšl nabídne od 16. června do 6. července klasiku, operu, jazz i cikánskou hudbu. Mezi účinkujícími je řada návštěvnických magnetů včetně Adama Plachetky, Dagmar Peckové nebo Iva Kahánka a Národního divadla Praha, Národního divadla Brno a Národního divadla moravskoslezského Ostrava. Ze zahraničních umělců se představí například violoncellista Julian Steckel, sopranistka Valentina Nafornita nebo tenorista Sung Kyu Park.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat