Rekonstrukce pražské Státní opery: Zasedne nová komise, která má vybrat dodavatele

Ministerstvo kultury znovu posoudí nabídky uchazečů o zakázku na rekonstrukci budov Státní opery Praha. Vláda dnes schválila vznik nové hodnotící komise. Novinářům to po jednání vlády řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Sedm nabídek zájemců o miliardovou zakázku již jedna komise v létě posuzovala a vybrala vítěze. Protože ale někteří uchazeči mají proti výsledku tendru námitky, vznikne ještě komise další. Ta posoudí, zda nabídky vyhověly zadání. Vítěz zatím zveřejněn nebyl.

Státní opera Praha (foto Pavel Horník)
Státní opera Praha (foto Pavel Horník)

Výběrové řízení na rekonstrukci Státní opery bylo vyhlášeno v únoru, vítěz byl vybrán v červenci. Jeho jméno nebylo zveřejněno. Budovy jsou zavřené přes pět měsíců, přičemž podle původních plánů se mělo začít na podzim stavět. Ani v současné době však kvůli námitkám soutěžících firem není známo, kdo nakonec zakázku získá. Oprava budov Státní opery má podle dřívějších informací trvat 27 měsíců a skončit v roce 2018. Program této a příští sezony se odehrává na náhradních místech.

„Národní divadlo se rozhodlo provést nové posouzení nabídek výběrového řízení na zhotovitele rekonstrukce Státní opery, neboť obdrželo námitky soutěžících firem týkající se plnění kvalifikačních předpokladů jednotlivých uchazečů, kteří si konkurují,“ řekl již dříve mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk. Divadlo proto požádalo ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL), aby předložil vládě návrh na ustanovení nové hodnoticí komise.

Financování rekonstrukce zajišťuje program Péče o národní kulturní poklad, z nějž se hradí opravy či novostavby sídel několika významných kulturních institucí. Platí se z něj také třeba dostavba hostivařského depozitáře pro Národní knihovnu, revitalizace Klementina či rekonstrukce hlavní budovy Národního muzea.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments