Sboristé a orchestr Jihočeského divadla museli do karantény

Sbor a orchestr Jihočeského divadla jsou v karanténě. Prokázaly se u nich případy pozitivních na koronavirus. Divadlo ale dál připravuje premiéru operety Polská krev, žádná další představení kvůli karanténě neruší. Kvůli vládním koronavirovým omezením zrušila scéna již dříve reprízy oper Nabucco a La Traviata. Novinářům to dnes řekl ředitel Jihočeského divadla Lukáš Průdek.

Nabucco – Jihočeské divadlo 2020 (foto Petr Zikmund)

Opereta Polská krev od Oskara Nedbala by měla mít premiéru 23. října. „To je pátek po ukončení těch čtrnáctidenních opatření. Máme orchestr i sbor v karanténě, ta je ale jen do konce tohoto týdne. Částečně zkoušíme, i když se nesmí zpívat. Je to opereta, kde je řada scén, které jsou jenom próza. Sólisté zkouší, ale nezpívají, mají roušku, aranžují, především mluvené pasáže,“ řekl Lukáš Průdek.

Podle původního programu hrají činohra, balet a Malé divadlo. Kvůli vládním koronavirovým omezením musela scéna zrušit jen dvě reprízy – oper Nabucco a La Traviata. „Byl to minimální zásah, protože jeden týden z toho čtrnáctidenního opatření jsme měli mít generálkový, kdy jsme měli jenom zkoušet a ne hrát, proto je takhle málo zrušených představení,“ řekl ředitel.

Podle informací z konce září mělo divadlo do konce roku prodaných 13 procent z téměř 33 000 vstupenek. Jak řekla novinářům vedoucí obchodu a marketingu divadla Jana Mazurová, diváků, včetně těch, kteří už mají koupené vstupenky, kvůli koronaviru chodí méně a školy ruší zamluvená představení.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments