Seznamte se: Josef Kurfiřt

  1. 1
  2. 2

Poslouchám výhradně jen klasickou hudbu, protože je to natolik široká oblast, ve které mám stále možnost objevovat nové autory a skladby, a stejně se ani za celý život nedostanu ke všemu. Zajímám se především o tvorbu období od klasicismu po současnost. Pochopitelně velkou vášní je pro mne opera a doma mám přes tři sta nahrávek kompletních oper. Nikterak však neopomíjím skladby čistě instrumentální a především hudba symfonická je mi vlastní. Velice se zajímám i o málo hrané nebo neznámé autory.

Co dalšího mám rád, jak trávím volný čas

Mou velkou zálibou je historie a z domu nevycházím bez odborné publikace v batohu. Ohromně mě baví pečení a vyrábění všemožných dezertů. Mám moc rád společnost, a tak volný čas s chutí trávím s širokým okruhem svých přátel. S oblibou hraji také stolní tenis a jezdím na kole.

Co mně dokáže udělat největší radost

Jelikož jsem velký optimista a raduji se i z maličkostí, tak to může být spousta věcí.

Moje největší přání

Přál bych si, abych mohl při každém vystoupení v posluchačích probudit prostřednictvím hudby emoce a přenášet na ně radost z hudby.
***

Miriam Němcová, pedagog Pražské konzervatoře

Josef Kurfiřt je člověk hlavně operní (stejně tak jako já), odkojený libereckou operou – jeho oba rodiče tam působí. I já jsem pár let v Liberci v opeře prožila, máme tedy hodně společných známých a vždy je o čem povídat. Pepík studuje na konzervatoři zpěv a prapůvodně je hornista, tedy  obojí velmi cenná  průprava pro studium dirigování. Je to student, který má velký přehled a potřebné široké znalosti nejen v oblasti hudby, což je dnes u dirigentů velmi důležité. Přála bych mu, aby se v hudebním světě prosadil, má k tomu velké předpoklady.
***

Jiří Kotouč, pedagog Pražské konzervatoře

Josefa Kurfiřta provázím na jeho cestě za hudebním vzděláním již pátým rokem. Dnes, po letech pilné práce na pěvecké technice, dospěl tento mladý pěvec do stavu, ve kterém může zpívat prakticky veškerý repertoár příslušící umělci jeho věku. Zpívá téměř vše, co napsal Mozart pro jeho obor – Hraběte i Figara, Masetta i Giovanniho, Guglielma, Papagena, Publia. Z romantické operní literatury je to především belcantový obor – Donizetti, Bellini, ale i Verdi (Rodrigo z Dona Carla, Hrabě Luna z Trubadúra). Česká operní literatura je také bohatě zastoupena. Pěje samozřejmě též díla oratorní – Händela, Bacha (mimo jiné velkou kantátu „Ich will den Kreuzstab“, vyzdobenou mimořádně bohatou koloraturou) a spoustu takzvaných Arie antiche. Neopomíjíme ani písňovou literaturu (Schubert, Schumann, Brahms, rovněž autorů českých – Smetana, Dvořák, Fibich, Foerster). Tento široký stylový záběr mu jistě pomáhá i ve studiu dirigování, které si zvolil jako další hlavní obor, a jak vím, i tam si vede velmi dobře. Nemohu pominout ani jeho skvělý komediální talent – v představeních konzervatoře vystoupil jako neodolatelná Paní Saloména(!) ve Zvíkovském rarášku, ztělesnil komického Majora v půvabné Mam’zelle Nitouche. Domnívám se, že je cele připraven pro hudební dráhu – a mohu mu přát jedině mnoho zdraví a především štěstí na role, neboť se mi zdá, že i vynikající mladý umělec potřebuje štěstí v profesi úplně nejvíce.

www.prgcons.cz

Foto archiv Josef  Kurfiřt

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat