Seznamte se: Libor Suchý

  1. 1
  2. 2

Dovolím si tvrdit, že Libor Suchý patří mezi nejvýraznější talenty, s jakými jsem se během mé pedagogické praxe setkal. Už po třech měsících studia zvítězil v soutěži mladých hudebníků Concertino Praga a pravidelně se umísťuje na předních místech v evropských soutěžích. Jedním z jeho mimořádných úspěchů je vítězství v přehrávce pro mladé hudebníky pořádané Českou filharmonií. To, že ve svých devatenácti letech bude vystupovat  sólově v Rudolfinu, za doprovodu České filharmonie, je nejen obrovský úspěch, ale i  pocta, které se nedostává každému. Troufám si říct, že o takovéto příležitosti sní většina interpretačních umělců u nás. Mimořádně oceňuji přístup České filharmonie a zejména šéfdirigenta Jiřího Bělohlávka k mladé generaci posluchačů a mladým interpretačním umělcům. Chtěl bych také poděkovat vedení Pražské konzervatoře za podporu a vytváření nových příležitostí pro mimořádně talentované studenty.

Na Liborovi oceňuji jeho pracovitost, cílevědomost a houževnatost. Většině interpretů negativně poznamená tréma nebo nervozita jejich koncertní výkon. Libor patří mezi ty, kteří předvedou na pódiu ten nejlepší výkon, jakého jsou schopni, to je mimořádná schopnost a jsem vždy mile překvapen výsledkem.

Držím mu palce, aby dál úspěšně rozvíjel svoji kariéru a aby se mu vyplnilo všechno, co si předsevzal.
***

Pavel Trojan, ředitel Pražské konzervatoře
Klarinetová třída Pražské konzervatoře je ozdobou školy. Její výsledky jsou skutečně impozantní. Vedle mimořádného Libora Suchého, kterého představujeme, jsou zde dnes nejméně tři další nadprůměrně vynikající studenti: Marek Švejkar – žák Milana Poláka, Anna Paulová – žákyně Milana Poláka a Ludmily Darjanin Peterkové, a Lukáš Böhm – žák Milana Poláka. Ti také dělají škole čest, z významných soutěží nosí jednu cenu za druhou, úspěšně koncertují, jsou úspěšní v konkurzech atd. Podobně jako Libor Suchý mají předpoklady ke krásné umělecké dráze a mohou vyzrát ve výrazné umělecké individuality.

www.prgcons.cz

Foto archiv Libora Suchého, Václav Pancer

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat