Seznamte se: Olga Šroubková

  1. 1
  2. 2

Kam až bych to ve svém oboru chtěla dotáhnout
Odpověď může být velmi stručná – chtěla bych to dotáhnout do situace, v níž si budu připadat spokojená a naplněna svou prací; přičemž to jsem v podstatě již teď, záleží jen na tom, co všechno se mi může podařit po dobu studia na vysoké škole a po něm. Jedna z mých představ, které by mě naplňovaly, je například pozice koncertního mistra v nějakém symfonickém orchestru (samozřejmě čím lepší by byl, tím lépe) a s ní spojené příležitosti sólového vystupování, ať už s orchestrem, či recitály. To by asi bylo skvělé, ale uvidíme… Nechávám to osudu.

Jakou hudbu hraju nejraději
Opět obtížné, v klasické hudbě rozlišujeme – alespoň nahrubo – baroko, klasicismus, romantismus a hudbu dvacátého století, a nelze vůbec říci, že bych něco z toho nehrála ráda. Vlastně se považuji za docela univerzální houslistku, v každé epoše se cítím dobře, nikoli samozřejmě bezvýhradně ve všech skladbách; spíš tedy lze říci, že se najdou skladby, které mi budou bližší a kterým naopak tolik neporozumím, ale nebude to vázáno na období ani styl hudby.

Jakou muziku ráda poslouchám
Ve volném čase či v dopravních prostředcích velmi ráda poslouchám takzvanou populární muziku, konkrétně k mým oblíbeným interpretům patří například Chinaski, Coldplay, Red Hot Chili Peppers, Black Eyed Peas a další; samozřejmě v rámci svého oboru poslouchám často i klasiku, nicméně tam jde většinou spíše o pracovní potřebu, a sice se poslechem jiného interpreta mohu inspirovat.

Co dalšího mám ráda, jak trávím volný čas
Jsem sportovně založený člověk, ráda chodím na pěší výlety, jezdím na kolečkových bruslích, příležitostně plavu či se projedu na kole… Kromě sportu patří k mým zálibám relaxační posezení s kamarády, péče o domácí zvířata (máme dvě morčata a zakrslého králíka a jednou bych určitě chtěla mít psa), když nezbude nic jiného, je na řadě i lenošení…

Co mi dokáže udělat největší radost
Spousta věcí ze života, setkání s milými lidmi, trávení času s přítelem, ale ovšem jiný druh euforie je opravdu velká radost z vydařeného koncertu.

Moje největší přání
Naplnit správně svůj osud.***

Jiří Fišer, pedagog Pražské konzervatoře
Olgu učím již třináct let a mohu jen konstatovat, že takových studentů pedagog mnoho nepotká. Je to velmi nadaná a hlavně pracovitá houslistka. Je také hodně všestranná, takže jí nečiní žádný problém odehrát sólový recitál nebo vést orchestr jako koncertní mistr či zahrát jakoukoli komorní hudbu. Každým dnem na svém zdokonalování poctivě pracuje a do budoucna v ní cítím velký potencionál k tomu, aby se stala výraznou houslovou osobností. Její dosavadní úspěchy ji k tomu předurčují.

www.prgcons.cz

Foto archiv Olgy Šroubkové

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na