Seznamte se: Tereza Papoušková

  1. 1
  2. 2

V pátém ročníku Pražské konzervatoře jsem měla možnost nastudovat roli Sylvy Varescu z Čardášové princezny v režii Zbyňka Brabce. Byla to první velká role, kterou jsem si kdy zazpívala a zároveň jedna z největších výzev, které jsem za svůj život měla. Spojení těžkého pěveckého partu s tancem a naprostou soustředěností není tak jednoduché, jak se zdá býti. Byla to pro mě ohromná zkušenost, na kterou budu vzpomínat celý život. Toto byl asi můj zatím největší úspěch.

Jaký je Váš profesní vzor?
Za svůj vzor považuji zpěvačku Annu Netrebko. Její pěveckou kariéru sleduji již od svých dvanácti let, kdy jsem poprvé viděla zfilmovanou verzi opery LaBohème, kde hrála po boku Rolanda Villazóna. Od té doby miluju Bohému a Netrebko také! Dále mohu jmenovat Annu Moffo nebo Mirellu Freni.

Kam byste to chtěla ve svém oboru dotáhnout?
Jsem velký vlastenec, milovník Prahy, takže mým přáním je zpívat po pražských a obecně českých divadlech. Ráda bych si ale také zazpívala v zahraničních divadlech jako je Vídeňská státní opera nebo Milánská La Scala… Je to možná nesplnitelné přání, ale pohání mě kupředu. Takovým mým velkým přáním je zazpívat si Mařenku z Prodané nevěsty, Rusalku a samozřejmě mou milovanou Mimi z Bohémy. Pokud jednou budu mít možnost zpívat tyto role, pak budu velice šťastná.

Jakou hudbu provozujete nejraději?
Mezi mé nejoblíbenější operní árie patří „Ten lásky sen z opery Prodána nevěsta, na které jsem se mnoho naučila a moc ráda jí zpívám. Mezi oblíbenou písňovou tvorbu patří písně Francise Poulenca nebo Modesta Petroviče Musorgského, od kterého jsem nastudovala Dětskou světničku. Jaký žánr mě ale také moc láká, je opereta. Tato zkušenost mě velice bavila a určitě bych si ji chtěla zopakovat!

Jakou hudbu ráda posloucháte?
Můj hudební vkus je docela rozsáhlý. Mezi mé oblíbené skladby pro poslech, například když jedu autem, jsou muzikálové písně – z Čarodějky, Fantoma opery nebo Bídníků. Z operní tvorby jsou to určitě opery Rusalka, Prodána nevěsta, Carmen, Tosca, Bohéma a mnoho dalších. Vždy podle nálady. Ráda také poslouchám symfonickou tvorbu.

Jelikož má můj přítel rád tvrdou hudbu, určitě si také někdy poslechnu kvalitní rock nebo metal. Mezi mé další oblíbené žánry patří rock’n’roll.

Jak trávíte volný čas a jaké jsou Vaše mimohudební koníčky?
Nejraději trávím volný čas se svou rodinou, přítelem a jeho rodinou. Často podnikám výlety se svou nejlepší kamarádkou a také ráda trávím čas s mým dlouholetým kamarádem a (doufám, že i budoucím kolegou) Ondrou Benkem, který ztvárnil mého partnera Edwina ve výše zmíněné Čardášové princezně.

Moje maminka pracuje jako pěstounka na přechodnou dobu, a tak máme doma pořád veselo. Mám ráda děti, a tak se snažím trávit volný čas například hlídáním dětí. Několikrát do roka také jezdíme k tatínkovi na hory, kde má penziony. Tam si vždy krásné pročistím hlavu. Ráda vařím a jím, to je takové mé poznávací znamení… Prarodiče říkají: „Na tu holku je radost pohledět, když tak hezky jí!

Co Vám dokáže udělat největší radost?
U mě je na prvním místě vždy rodina, a tak mám vždy největší radost, když jsme všichni pohromadě. Miluji Vánoce, je to čas, kdy mám permanentně radost. Ráda obdarovávám rodinu nebo kamarády různými suvenýry ze zahraničí. Čekám už jen na dobu, kdy mi maminka řekne, abych už jí nevozila žádný hrníček, protože jich má plnou skříň. Mám radost, když mají radost moji blízcí, protože ji mají, i když upeču ne příliš povedený koláč…

Co mě udělá šťastnou je, když na sobě zpozoruji nějaké pěvecké pokroky a také, když mě pochválí moje paní profesorka. Pak mám veliký náboj a chuť posouvat se dále.

Jaké je Vaše největší přání?
Mým největším přáním je, abychom já a mí nejbližší byli v plném zdraví! To je to nejdůležitější.

Také si přeji být zpěvačkou! Mým přáním je stát na prknech, aby v hledišti seděl můj budoucí manžel s našimi dětmi a moji nejbližší, jako je moje maminka, tatínek, babičky a dědečkové, kteří se mnou prožívají každý splín i každou radost a byli na mě pyšní! Jsem jim za vše moc vděčná.

Přejeme hodně štěstí a úspěchu ve vašem osobním i profesionálním životě!

Tereza Papoušková (archiv respondentky)

Slovo pedagožky Yvony Škvárové
Terezu Papouškovou mám ve své třídě od 3. ročníku Pražské konzervatoře, ale už před tím jsem jí pozorovala při zkouškách. Vždy mě zaujala svým výrazem. Nyní je už Terezka v 6. ročníku a za ty tři roky, po technické stránce ušla velký kus cesty. Samozřejmě, že jí čeká ještě mnoho práce (krásné práce) ve svém zdokonalení! Tereza má vše pro to, aby byla výbornou pěvkyní: jevištní zjev, hlas a muzikalitu. Budu jí držet palce a ještě chvilku doprovázet v její cestě za úspěchem a tužbami! Přeju jí hodně štěstí! 

  1. 1
  2. 2

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na