Seznamte se: Zuzana Kopřivová

  1. 1
  2. 2
  3. 3

S nadšením provozuji hudbu jakoukoliv a kdekoliv – baví mě zpívat s kamarády u táboráku stejně jako zpívat při mši v kostele. Baví mě hudba všech období od té gotické a renesanční až po hudbu jednadvacátého století. Na gymnáziu jsem dokonce zpívala s tak zvaným ProfBandem, tedy školní kapelou, kde hráli profesoři. To jsem zpívala různé rockové a popové skladby. Také jsem chvilku zvažovala studium muzikálového zpěvu, ale opera to vyhrála a provozuji ji ohromně ráda. Baví mě provozovat téměř jakoukoliv hudbu, když to tak zrovna cítím.

Jakou muziku ráda poslouchám

Svůj přehled v oblasti opery i klasické hudby si udržuji neustálým zájmem a hledáním nového notového materiálu a nahrávek. Často chodím na koncerty, a to nejen pěvecké, ale i instrumentální. Doma ale nejraději poslouchám jiné žánry – populární hudbu, latinsko-americké rytmy, nejmodernější rádiové hity, jazz, blues, indickou hudbu (nejvíce hudbu z bollywoodských filmů) a také CD kapely Čechomor – ti u mě hrají velmi často. Miluji totiž folklor (hudbu, tance, kroje, zvyky atd.) a líbí se mi, jak jej propojují s rockem. Jsem velký milovník hudby jako nástroje pro duševní potřeby. Poslouchám operu, pak si pustím pop, potom hip-hop a skončím u hard rocku a všechno mě to baví. Mou oblíbenou kapelou je pak například R.E.M.

Co dalšího mám ráda, jak trávím volný čas

Jsem společenský člověk, mám tedy ráda jakékoliv společenské akce, kde se sejdou dobří lidé. Miluji příjemné chvilky v rodinném kruhu. Zajímám se o výtvarné umění (malbu, architekturu, koláže, skulptury…) Obdivuji nejen staré mistry, ale i nejmodernější směry – v současné době mě z malířských technik nejvíce fascinuje směr nazývaný hyperrealismus. Těším se z výletů a procházek v lese a přírodě. Mám také ráda svého milého Kubu a s ním šťastně trávím mnoho svého volného času.

Neskutečně ráda tančím! To jsem pravděpodobně zdědila po mamince. Netančím v žádné skupině, ani nijak pravidelně, ale mám to v krvi, a když už se jednou objevím na parketu, tak mě z něj musí odvádět. Také ráda čtu, a to v poslední době především uvolněnější, vtipnou literaturu jako například fantasy Terryho Pratchetta. Nejvíce mě však baví hudba a zpěv čili tak trávím také většinu volného času. Ráda také spím a jím – to jsou asi jedny z mých nejoblíbenějších aktivit…

Co mně dokáže udělat největší radost

Největší radost mi dokáže udělat pocit, že můj život má smysl a že se mé úsilí vyplatilo. Že jsou kolem mě lidé, které mám ráda a kteří mají rádi mě. Těší mě, když prožijeme krásný den s rodinou v Praze nebo s babičkou a celou velkou rodinou na Moravě. Radost mi ale udělá i nová kabelka nebo oblečení, které se mi podaří koupit ve výrazné slevě…

Pocity radosti mám pochopitelně z vydařeného koncertu či představení. O to víc, když pak přijdou gratulanti a upřímně tvrdí, že to pro ně byl zážitek. Těchto momentů, kdy lidé přijdou a vyjádří uznání osobně, si skutečně vážím a jsem pak vždy velmi šťastná, že takoví lidé ještě stále existují a že to, co dělám, má nějaký smysl.

Moje největší přání

Mým uměleckým snem by bylo: zpívat tak dobře, abych mohla prožít uměleckou kariéru, která by mi nabídla seberealizaci v umění a zároveň by mi umožnila žít rodinný život. Stát na oněch “prknech, co znamenají svět” je pro mě nyní opravdu důležité, i když vím, že jsou i důležitější věci v životě. Z rolí bych se nejraději dopracovala k lyricko-koloraturnímu repertoáru, jako jsou Adina, Norina, Gilda a tak dále.

Největším životním přáním však je, abych byla já i všichni lidé, na kterých mi záleží, zdraví a šťastní, aby se nám vyhýbalo neštěstí a smutek. Přála bych si, abychom všichni byli spokojeni se svými životy a cítili se užiteční. Dále mít šťastné manželství a zdravé děti a abych jim jednou byla takovou mámou, jakou je má maminka mně a mým sestrám.

***

Yvona Škvárová, pedagožka Pražské konzervatoře
Zuzanu Kopřivovou jsem poznala jako dospívající dívku, která studovala gymnázium a chtěla se u mě připravit na talentové zkoušky na Pražskou konzervatoř. Byla to energická, upovídaná a krásná dívka, která chtěla dělat všechno a hned! Nyní už je v šestém ročníku a připravujeme se na absolventské představení a absolventský koncert. Zuzana je studentkou, jakou by si každý pedagog zpěvu mohl přát. Talentovaná, krásná, pilná, cílevědomá a má jevištní vyzařování. Mohu jí jen přát, aby měla štěstí svůj talent dále rozvíjet a uplatnit v praxi.

www.prgcons.cz

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Mohlo by vás zajímat