Simona Houda-Šaturová: Jsem na sebe přísná až moc

  1. 1
  2. 2
V nejbližší době to bude nová Ariadna Bohuslava Martinů, na kterou se nesmírně těším, koncerty ve Vídni, Římě, Luxembourgu a festivaly ve Španělsku. Dále mě čekají dva projekty s Mnichovskou filharmonií, letos s Christopherem Hogwoodem a příští rok s Ivanem Fischerem, La finta giardiniera v Bruselu, Beethovenova Marzellina v Dallasu…
 
Doma vás příliš často nevídáme. Nemrzí vás to? Co nového v Česku pro příští sezónu chystáte?
 
Samozřejmě mě to mrzelo, ale v příští sezoně se situace o moc zlepší. V Národním divadle už plánují s dostatečným předstihem, takže jsem si mohla rezervovat čas pro dvě krásné nabídky od pana Heřmana. Už zmíněnou Ariadnu a Konstanzi z Mozartova Únosu ze serailu. Z koncertů mě čeká Mahlerova 2.symfonie, jednou s Christophem Eschenbachem a Českou filharmonii , podruhé s Tomášem Netopilem a FOK, a do konce roku ještě můj první písňový recitál v Rudolfinu.
 
Držíme palce a děkujeme za rozhovor!
foto: webové stránky Simony Houda-Šaturové
  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


12
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
12 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Anonymous

Chci vám poděkovat za zajímavý rozhovor. Líbí se mi, že vaše rozhovory nikdy nejdou jen po povrchu a jsou utvářeny zájmem o umělce, se kterým je připravujete. Většinou i trefně a se znalostí osobnosti umělce mířenými otázkami bez obvyklých klišé. Držím paní Simoně do další kariéry palce a tomuto portálu přeju hodně inspirace a dobrých autorů ochotných informovat o minoritních žánrech, jakým opera, balet i vážná hudba jsou. Obdivuji vaše odhodlání, protože denně aktualizovaný obsah v rozsahu, jakém ho nabízíte nestačím ani přečíst (a jako novinář si dokážu představit, co je za ním práce). Hudbě zdar!
L. K.

Khail

Děkuji paní Šaturové za rozhovor, poodhalil mi její osobnost trochu víc. Zajímavé je to, že mnoho zpěváků říká, že setkání s E. Gruberovou pro ně znamenalo jakési svým způsobem osudové setkání (tady na tomhle webu si vzpomínám, že to psal třeba P. Breslik). Dle mého názoru je paní Gruberová fenomenální zpěvačka a protože je také velmi skromná, za svého života asi nebude doceněna. V té souvislosti bych se chtěl zeptat paní Šaturové, zda má v plánu v budoucí kariéře se věnovat více účinkování ve věhlasných operních domech, nebo tak, jako doposud spíše koncertovat? Zda by chtěla prorazit i za mořem,… Číst vice »

Anonymous

Mám paní Houdu velmi ráda, je mi strašně líto, že u nás zpívá velmi sporadicky. Přeji jí vše dobré a hodně úspěchů.
Monika

Anonymous

Paní Šaturová svým překrásným hlasem dokáže chytnout u srdce, aniž by potřebovala okázalost a velká gesta. Zvítězila svojí profesionalitou, ale přitom zůstala milou a vnímavou.
Přeji hodně radosti v osobním životě i v práci!
Lucie

Anonymous

Paní Šaturová je jednou z špičkových zpěvaček, které máme a přesto zpívá spíše v zahraničí. Nemyslím si, že to je jen tím, že by si více vydělala. Také to svědčí o tom, že nejsou dobré domácí příležitosti.
Jan

Tantris1978

Připojuji se ke všem výše uvedeným. Jméno paní Houda Šaturové je pro mne signálem, že se bude jednat o dobrý koncert či představení.
Khail: s E. Gruberovou máte naprostou pravdu. Rozhovor s ní z cyklu Evropané bych povinně pouštěl všech studentům a studentkám operního zpěvu (vyšel i kniže v edici Světa a divadlo). Další, kdo na setkání s ní vzpomínal, byla V. Kasarova.

Anonymous

Věřím, že ta zmiňovaná přísnost paní Houdy sama na sebe ji přivedla mezi špičku. Ostatně všichni v něčem dobří a vybočující musejí mít silnou sebekontrolu a pevnou vůli. Přeji paní Šaturové, aby jí to zpívalo co nejlépe a mohli jsme si jí užívat co nejvíce. Mám rád i váš velmi inteligentní pěvecký projev.
Děkuji za váš čas a zajímavé povídání. Alík

Anonymous

Pani Saturova je jedna z mych nejoblibenejsich zpevacek. Nezapomenu na okamzik, kdy jsem ji slysel poprve. Ve Statni opere v Orlandu Furioso.. Byl jsem nadsen a pozdeji jsem si nenechal ujit zadne jeji predstaveni. Jako Lucia je uzasna. Jeji program na tento rok vypada skvele a ja na koncertech ci predstavenich pani Saturove nebudu chybet! :-)
Diky za rozhovor s touto vyjimecnou zenou. Pavel Pisan

Anonymous

Tato mlada dama ma jiste pred sebou uspesnou peveckou karieru a jiste ji uslysime v severoamerickych opernich domech.

Zaujalo me, ze i ona se zminuje o E. Gruberove, kterou ja jsem momentalne zcela fascinovan. V prispevcich (khail, tantris) jsou zminky o rozhovorech (Evropane), ktere by mely byt povinnou cetbou. Je mozno o tom ziskat dalsi informace? Pokud je to cesky, tak v Kanade to neni. Dekuji.
VT

Anonymous

Také přeji paní Šaturové vše dobré. V souvislosti se zmínkou o E. Gruberové: Nepřipravujete rozhovor s ní nebo medailon? Je to skutečně obrovská umělkyně, neobyčejně skromná, přísná k sobě a vzhledem ke svému věku také vitální. Vydržet zpívat na absolutně špičkové úrovni koloratutní obor do tak vysokého věku je výsledkem správného výběru rolí a dokonalé techniky. Myslím, že je fenomenální zpěvačkou a překonala všechny legendy ve svém oboru. Je skromná a tak je jí věnováno málo pozornosti. Mohli byste to tady pro Čechy a Slováky, kteří ji mají rádi napravit.

nachtigall

Všem děkuji za velmi hezká slova, Simonu velmi těší. Určitě Vás potěším i já, Simona se bude v následující sezóně i vice objevovat v Čechách.

Alena Nachtigalová