Slavnostní koncert laureátů soutěže Broumovská klávesa se bude konat na konci září

Slavnostní koncert laureátů představí v úterý 27. září 2022 od 19:00 hodin v Sukově síni pražského Rudolfina vítěze letošní mezinárodní soutěže Broumovská klávesa. V podání Kláry Gibišové, Semjona Yakimova, Denise Stefanova a Kláry Skalkové zazní díla klasických skladatelů i hudební improvizace.

Slavnostní koncert laureátů Broumovské klávesy (zdroj Za poklady Broumovska)
Slavnostní koncert laureátů Broumovské klávesy (zdroj Za poklady Broumovska)

„Na slavnostním koncertě laureátů v Sukově síni v Praze se představí čtveřice mladých pianistů, přičemž všichni jsou vítězové svých kategorií. Velkou devizou soutěže jsou právě ocenění v podobě koncertních vystoupení, které vítězům udělujeme, mladí klavíristé tak mají možnost hrát na prestižních místech, v různých akustikách, sólově i s orchestrem,“ říká Tereza Kramplová manažerka soutěže Broumovská klávesa a ředitelka festivalu Za poklady Broumovska. Protagonisté Slavnostního koncertu laureátů si připravili speciální hudební program – Klára Gibišová, vítězka 1. kategorie zahraje skladby z díla Ludwiga van Beethovena, Roberta Schumanna či Sergeje Rachmaninova. Vítěz 3. kategorie Semjon Yakimov předvede kromě tvorby Vítězslava Nováka i vlastní skladbu Andante Calmo a klavírní improvizaci. O první místo 3. kategorie se s ním podělil Denis Stefanov, v jehož podání zazní například Uherská rapsodie a moll Ference Liszta. Vítězka 4. kategorie Klára Skalková představí posluchačům díla Fryderyka Chopina a Ference Liszta. Vstupné na koncert laureátů je dobrovolné, účast je nutné potvrdit do 26. září 2022 na email festivalu Za poklady Broumovska.

Slavnostní koncert laureátů je završením 12. ročníku mezinárodní hudební soutěže pro mladé klavíristy Broumovská klávesa, jehož se zúčastnilo celkem 33 soutěžících z Česka, Slovenska, Polska, Rakouska, Ruska a Ukrajiny. Soutěžilo se v multifunkčním sále Dřevník v klášteře Broumov od 1. do 3. dubna 2022.

„Koncert v Rudolfinu je i symbolickým zakončením všech významných letních hudebních aktivit. V rámci festivalu Za poklady Broumovska zaznělo celkem čtrnáct koncertů. Festival se rozšířil o doprovodný program a ze známého prostředí kostelů vykročil i na další místa v regionu, posluchače zaujal mezinárodním programem a také kompozicemi rezidenčního skladatele Kryštofa Marka, které zazněly na zahajovacím a závěrečném koncertě festivalu i v rámci Letních hornových kurzů,“ dodává ředitelka festivalu Za poklady Broumovska Tereza Kramplová. Letní hornové kurzy zaznamenaly v letošním roce rekordní účast – společně s lektory pobývalo první srpnový týden na Broumovsku kolem 100 hornistů. Kurzy jsou dnes největší evropskou akcí podobného charakteru, generují zájem mladých hráčů a budoucích profesionálů.

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments