Vinou koronaviru se po téměř 40 letech nebudou konat Bratislavské hudební slavnosti

Vzhledem k nejnovějším opatřením ÚVZ SR a regionálního ÚVZ Bratislava, které vstoupily v platnost v neděli 6. září 2020, byla Slovenská filharmonie jakožto hlavní pořadatel festivalu Bratislavské hudební slavnosti donucena zrušit jeho letošní ročník. Filharmonie bude vracet vstupné a jako náhradu nabídne 5 komorních koncertů z původního festivalového programu.

Slovenská filharmónia (foto Jan F. Lukáš)

Zpřísněná proti-koronavirová opatření na Slovensku byla přijata v reakci na nárůst počtu nových případů nákazy novým typem koronaviru Covid-19, ke kterému docházelo během několika posledních týdnů. V zemi platí od července povinnost nošení roušek ve všech veřejných interiérových prostorech a zákaz konání hromadných akcí s účastí nad 1000 osob. Pro rizikové oblasti, jako je právě Bratislava, jsou však nyní nově zakázané i akce nad 250 osob.

Festival Bratislavské hudební slavnosti se až dosud konal každý podzim nepřetržitě od roku 1971. Na letošním ročníku měli kromě Slovenské filharmonie vystoupit například Pavel Haas Quartet, Slovenský komorní orchestr, Freiburger Barockorchester, PKF – Prague Philharmonia nebo Konzerthausorchester Berlin. BHS bude vracet peníze za již zakoupené vstupenky a Slovenská filharmonie nabídne v září a říjnu sadu pěti komorních koncertů z plánovaného festivalového programu, které budou splňovat požadavky nových bratislavských opatření.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments