Slovenský filharmonický sbor odcestoval na turné do Evropského hlavního města kultury

Slovenský filharmonický sbor (sbormistr Jozef Chabroň) dnes, v pátek 24. června 2022, odcestoval na umělecké turné do srbského města Novi Sad, Evropského hlavního města kultury 2022. Sbor zde vystoupí v rámci projektu Beethoven Marathon, během kterého zazní všechny Beethovenovy symfonie. Projekt, který se řadí mezi nejvýznamnější kulturní události roku, se koná 26. června 2022.

Slovenský filharmonický zbor (zdroj Slovenský filharmonický zbor)
Slovenský filharmonický zbor (zdroj Slovenský filharmonický zbor)

Slovenský filharmonický sbor spolu s Dortmundskými filharmoniky, členy Bělehradské filharmonie, zahraničními sólisty (Anna Malesza-Kutny – soprán, Michaela Selinger – mezzosoprán, Young Woo Kim – tenor, Robert Bork – bas) a dirigentem Gabrielem Feltzem provedou na závěr celodenního maratonu Symfonii č. 9 d moll, op. 125 Ludwiga van Beethovena.

Novi Sad se o titul Evropské hlavní město kultury 2022 dělí s litevským Kaunasem a lucemburským Esch-sur-Alzette. Je hlavním městem srbské provincie Vojvodina, která je domovem mnoha národností včetně dolnozemských Slováků, Maďarů, Rumunů, Rusínů a mnoha dalších. Ve 20:00 hodin zazní Beethovenova Devátá symfonie. Členové Slovenského filharmonického sboru se do Bratislavy vrátí v pondělí 27. června 2022.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments