Soutěž: Nová CD PKF – Prague Philharmonia hraje Dvořáka a Martinů

Vyhlašujeme soutěž o dvě nová CD PKF - Prague Philarmonia hraje Dvořáka a Martinů.

Emmanuel Villaume (zdroj Emmanuel Villaume)
Emmanuel Villaume (zdroj Emmanuel Villaume)

PKF  – Pražská komorní filharmonie vydává nové, čistě orchestrální album s hudbou Antonína Dvořáka a Bohuslava Martinů. Zachycuje jedinečný vztah, jenž vzniknul mezi orchestrem a jeho šéfdirigentem Emmanuelem Villaumem. Pro nahrávání profilového CD si soubor vybral Symfonii č. 8 G dur op. 88 Antonína Dvořáka a skladbu Toccata e due canzoni H.311 od Bohuslava Martinů. Orchestr má přitom k těmto skladbám velmi blízko. Dvořákova Symfonie č. 8 byla na programu mimořádně úspěšného amerického turné PKF a Emmanuela Villauma v roce 2017. Ke skladbě Toccata e due canzoni se PKF vrací po delší době: již v roce 2008 ji přitom nahrála se svým tehdejším šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem. Jedinečnost nahrávky přitom spočívá i v tom, že ji PKF představuje jako svůj vlastní, profilový projekt a za vydáním alba tak nestojí žádný label. Jako hudební režisér na albu spolupracoval uznávaný hudební producent a držitel Grammy Michael Fine.

Soutěžní otázka zní: Kolik symfonií napsal Antonín Dvořák?

Své odpovědi můžete psát do 2. prosince 2021 do 12:00 hodin na adresu [email protected]. Do předmětu e-mailu napište „Soutěž nové CD PKF“.  

Ze správných odpovědí vybereme dva výherce, z nichž každý obdrží nové CD PKF – Prague Philharmonia hraje Dvořáka a Martinů.

Hodně štěstí přeje redakce Opery PLUS!

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments