Soutěž o vstupenky: Koncert Janáčkovy filharmonie Ostrava „Inspirace ptačím světem“

Vyhlašujeme soutěž o vstupenky na koncert Janáčkovy filharmonie Ostrava "Inspirace ptačím světem", který se uskuteční ve čtvrtek 14. dubna 2022 od 19:00 hodin v Domě kultury města Ostravy.

Ilustrační foto (zdroj Freepik)
Ilustrační foto (zdroj Freepik)

Skladby tohoto koncertu spojuje trochu nezvyklé téma. Podtitul večera by mohl znít „ptačí koncert“. Úvodem zazní Cantus Arcticus, nejznámější skladba nedávno zesnulého finského skladatele Einojuhaniho Rautavaary, do níž autor zakomponoval i nahrávku ptačího zpěvu pořízenou v blízkosti polárního kruhu a na rašeliništích v severním Finsku. Následovat bude Peacock Tales (Pávovo vyprávění) z pera Švéda Hillborga. Tento klarinetový koncert je ozvláštněn „ornitologickou“ taneční kreací sólisty, vynikajícího klarinetisty Karla Dohnala.

Po severských ptácích a pávovi přijde na řadu Dvořákův Holoubek, jedna ze čtyř symfonických básní, které autor vytvořil na námět Erbenovy Kytice. Závěr pak bude patřit suitě z baletu Pták Ohnivák, jehož děj zpracovává ruskou lidovou pohádku. V době svého uvedení (1910) sklidil balet nečekaný úspěch jak u publika, tak u kritiků. Autorovi samotnému se ale zdál příliš zdlouhavý. Vytvořil proto několik verzí koncertní suity, která je dnes prováděna častěji než samotný balet.

Soutěžní otázka zní: Ze kterého roku je skladba Cantus Arcticus finského skladatele Einojuhaniho Rautavaary, která zazní na úvod koncertu?

Své odpovědi můžete zasílat do 7. dubna 2022 do 12:00 hodin na adresu [email protected]. Do předmětu e-mailu napište “Soutěž: Inspirace ptačím světem”.

Ze správných odpovědí vybereme jednoho výherce, který obdrží dvě vstupenky na koncert ve čtvrtek 14. dubna 2022 od 19:00 hodin v Domě kultury města Ostravy.

Hodně štěstí přeje redakce Opery PLUS!

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments