Svatováclavský hudební festival

  1. 1
  2. 2
  3. 3
Svatováclavský hudební festival 2016 – kostel sv. Václava Opava (zdroj SHF)

Pondělí 4. září 2017 v 19.00 hodin – katedrála Božského Spasitele, Ostrava-centrum
J. Brahms: Německé requiem
Zahajovací koncert
Kateřina Kněžíková – soprán
Rudolf Rosen – baryton
Filharmonie Brno
Dirigent: Ondřej Vrabec
Český filharmonický sbor Brno
Sbormistr: Petr Fiala

Program:
Johannes Brahms: Německé requiem op. 45

Úterý 5. září 2017 v 18.00 hodin – kostel sv. Maří Magdalény, Dětmarovice
Roman Patočka a jeho přátelé
Roman Patočka – housle
Libor Mašek – violoncello
Filip Dvořák – cembalo

Program:
Johann Sebastian Bach: Sonáta č. 3 E dur, BWV 1016
Václav Vodička: Sonáta G dur op. 1 č. 3
Jan Václav Stamic: Sonáta G dur op. 6. č. 1
Alfred Schnittke: Suita ve starém stylu
Giuseppe Tartini: Sonáta g moll „Ďáblův trylek“

Středa 6. září 2017 v 17.00 hodin – kostel Panny Marie Královny, Ostrava-Mariánské Hory
W. A. Mozart – Requiem
Olga Jelínková – soprán
Aneta Petrasová – alt
Václav Čížek – tenor
Tomáš Šelc – bas
Collegium 1704
Collegium Vocale 1704
Dirigent: Václav Luks

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart: Requiem d moll, KV 626

Středa 6. září 2017 v 18.00 hodin – kostel sv. Václava, Velká Polom
Roman Patočka a jeho přátelé
Roman Patočka – housle
Libor Mašek – violoncello
Filip Dvořák – cembalo

Program:
Johann Sebastian Bach: Sonáta č. 3 E dur, BWV 1016
Václav Vodička: Sonáta G dur op. 1 č. 3
Jan Václav Stamic: Sonáta G dur op. 6. č. 1
Alfred Schnittke: Suita ve starém stylu
Giuseppe Tartini: Sonáta g moll „Ďáblův trylek“

Čtvrtek 7. září 2017 v 18.00 hodin – Evangelický Kristův kostel, Ostrava – centrum
Pärt – Liszt
Lukas Geniušas – klavír
Sbormistr: Eva Šeinerová
Koncertní sbor Permoník
Janáčkova filharmonie Ostrava
Dirigent: Risto Joost

Program:
Arvo Pärt: Lamentate pro klavír a orchestr
Franz Liszt: Dantovská symfonie, S. 109

Čtvrtek 7. září 2017 v 18.00 hodin – kostel sv. Martina, Dolní Benešov
J. S. Bach a jeho synové
Barthold Kuijken – flauto traverso
Ewald Demeyere – cembalo

Program:
Johann Sebastian Bach (1685-1750): Sonáta e moll, pro flétnu a basso continuo, BWV 1034
Bach (?): Sonáta g moll, pro flétnu a obligátní cembalo BWV 1020 / H 542.5
Wilhelm Friedemann Bach (1710-1784): Sonáta e moll, pro flétnu a basso continuo, BR WFB B 17
Carl Philipp Emmanuel Bach (1714-1788): Sonáta a moll, pro flétnu sólo, Wq 132
Johann Sebastian Bach: Sonáta h moll, pro flétnu a obligátní cembalo, BWV 1030

Pátek 8. září 2017 v 18.00 hodin – kostel sv. Jakuba staršího Ostrava-Plesná
J. S. Bach a jeho synové
Barthold Kuijken – flauto traverso
Ewald Demeyere – cembalo

Program:
Johann Sebastian Bach (1685-1750): Sonáta e moll, pro flétnu a basso continuo, BWV 1034
Bach (?): Sonáta g moll, pro flétnu a obligátní cembalo BWV 1020 / H 542.5
Wilhelm Friedemann Bach (1710-1784): Sonáta e moll, pro flétnu a basso continuo, BR WFB B 17
Carl Philipp Emmanuel Bach (1714-1788): Sonáta a moll, pro flétnu sólo, Wq 132
Johann Sebastian Bach: Sonáta h moll, pro flétnu a obligátní cembalo, BWV 1030

Sobota 9. září 2017 v 18.00 hodin – Husův sbor, Ostrava-Michálkovice
Mozart, Dvořák – dechové serenády
Philharmonia Octet a jejich hosté

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart: Serenáda B dur „Gran Partita”, KV 361
Antonín Dvořák: Serenáda pro dechové nástroje, violoncello a kontrabas d moll, op. 44

Neděle 10. září 2017 v 15.00 hodin – kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín
J. S. Bach – G. Ph. Telemann
Sólista: Michaela Kušteková – soprán
{oh!} Orkiestra Historyczna
Martyna Pastuszka – umělecká vedoucí, housle
Violetta Szopa-Tomczyk, Marzena Biwo, Agnieszka Świątkowska, Vojtěch Zajíc, Katarzyna Szewczyk – housle
Dymitr Olszewski – viola
Emilia Gliozzi – violoncello
Ján Prievozník – kontrabas
Anna Firlus – cembalo

Program:
Johann Sebastian Bach: Koncert a moll pro housle, smyčce a basso continuo, BWV 1041
Georg Philipp Telemann: Kantáta Ew’ge Quelle, milder Storm, TWV 1:546 (ze sbírky Harmonischer Gottes-Dienst pro soprán, housle a basso continuo)
Johann Sebastian Bach: Koncert d moll pro dvoje housle, smyčce a basso conitnuo, BWV 1043
Georg Philipp Telemann: Kantáta Ach herr, strafe mich nicht in deinem Zorn, TWV 7:1

Neděle 10. září 2017 v 17.00 hodin – kostel sv. Mikuláše, Bílovec
Mozart, Dvořák – dechové serenády
Philharmonia Octet a jejich hosté

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart: Serenáda B dur „Gran Partita”, KV 361
Antonín Dvořák: Serenáda pro dechové nástroje, violoncello a kontrabas d moll, op. 44

Neděle 10. září 2017 v 17.00 hodin -– kostel Krista Krále, Ostrava-Svinov
J. D. Zelenka – Psalmi Vespertini
Gabriela Eibenová – soprán
Markéta Cukrová – alt
Tobias Hunger – tenor
Marián Krejčík – bas
Ensemble Inégal
Dirigent: Adam Viktora

Program:
Jan Dismas Zelenka: Psalmi Vespertini II

Pondělí 11. září 2017 v 18.00 hodin – Bystřice n. Olší, Evangelický kostel
J. S. Bach – G. Ph. Telemann
Sólista: Michaela Kušteková – soprán
{oh!} Orkiestra Historyczna
Martyna Pastuszka – umělecká vedoucí, housle
Violetta Szopa-Tomczyk, Marzena Biwo, Agnieszka Świątkowska, Vojtěch Zajíc, Katarzyna Szewczyk – housle
Dymitr Olszewski – viola
Emilia Gliozzi – violoncello
Ján Prievozník – kontrabas
Anna Firlus – cembalo

Program:
Johann Sebastian Bach: Koncert a moll pro housle, smyčce a basso continuo, BWV 1041
Georg Philipp Telemann: Kantáta Ew’ge Quelle, milder Storm, TWV 1:546 (ze sbírky Harmonischer Gottes-Dienst pro soprán, housle a basso continuo)
Johann Sebastian Bach: Koncert d moll pro dvoje housle, smyčce a basso conitnuo, BWV 1043
Georg Philipp Telemann: Kantáta Ach herr, strafe mich nicht in deinem Zorn, TWV 7:1

Středa 13. září 2017 v 18.00 hodin – kostel sv. Václava, Ostrava-centrum
Nebeská růže – raně barokní hudba vratislavského archivu
Tomáš Král – baryton
Judith Pacquier – cink a zobcová flétna
Maximilian Ehrhardt – trojřadá harfa
Jan Krejča – teorba
Massimiliano Toni – cembalo, varhanní positiv

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Napsat komentář