Světová baletní hvězda se vrací do Brna

Po devatenácti letech se na brněnském jevišti představí jeden z největších baletních umělců, které vychovala tuzemská Taneční konzervatoř. Emeritní první sólista Ballet Houston, National Ballet of Canada v Torontu a English National Ballet v Londýně po svém absolutoriu v roce 1997 nikdy na brněnském jevišti, a s výjimkou jednoho gala v Praze také na českém jevišti, nehostoval.

Zdenek Konvalina - English National Ballet (zdroj zimbio.com)
Zdenek Konvalina – English National Ballet (zdroj zimbio.com)

Zdenek Konvalina přijíždí na pozvání svého spolužáka tanečníka a choreografa Martina Dvořáka.

Konvalina se překvapivě neobjeví na velkém jevišti Janáčkova divadla Národního divadla v Brně, ale ve dvou komorních diskuzních večerech Setkání ve skleněném pokoji ve slavné Vile Tugendhat 6. a 7. června. Zde ale nebude pouze odpovídat na dotazy diváků, ale představí svou kariéru v několika videoukázkách a samozřejmě i v krátkých výstupech na hudbu Sergeje Rachmaninova a Arvo Pärta. Večerem bude provázet Martin Dvořák a jako hosté se představí i tanečníci Tereza Lepold Vejsadová a Lukáš Lepold.

Tyto dva večery ale nejsou jediným zastavením Zdenka Konvaliny v Brně. 7. a 8. června povede na brněnské Taneční konzervatoři baletní masterclass, stejně jako 11. června na Janáčkově akademii múzických umění. Zkrátka nepřijde ani široká veřejnost, která má možnost navštívit jeho baletní trénink a repertoárovou masterclass v sobotu 11. června.

Zdenek Konvalina (foto Arnaud Stephenson)
Zdenek Konvalina (foto Arnaud Stephenson)

Své týdenní brněnské hostování zakončí Zdenek Konvalina ve večeru brněnského Ensemblu Opera Diversa na jevišti divadla Reduta, kde zatančí duet Fratres ve společné choreografii s Martinem Dvořákem. Večer bude doplněn o další dvě nové choreografie tanečního souboru ProART Company.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat