Tanečníci cvičí a tančí pro diváky online

S vlnami videí od sportovců, kteří ukazují lidem v karanténě, jak mohou doma cvičit, se na internetu a sociálních sítích šíří také nahrávky tanečníků.
Ondřej Martiš, Pavlína Červíčková a Alex Sadirov (zdroj Laterna magika, foto Jakub Fulín)

Soubor Laterny magiky pořádá na sociálních sítích on-line lekce metody Pilates, klasického i moderního tance, které každý den v 11:00 vedou tanečníci.

Členové Baletu Národního divadla natočili pod názvem Protančíme tím domácí video, ve kterém ukazují, že i doma trénují a mohou někoho inspirovat.

Taneční on-line lekce přes sociální sítě připravuje i taneční divadlo Ponec, on-line workshopy již přes dva týdny připravuje a vysílá každý den i tanečník a choreograf Václav Kuneš ze souboru 420PEOPLE.

Tanečníci Národního divadla v sestříhaném videu ukazují, jak trénují doma či na balkoně, případně ve dvojici s rouškami na obličeji v parku. „Ukazují v něm, jak i doma se můžeme věnovat sami sobě, neztrácet humor a pozitivní náladu. Heslo není jen o baletu a tanci, ale má i přesah v obecné rovině pro celou společnost,“ uvedl mluvčí ND Tomáš Staněk.

Soubor 420people na svém facebooku vysílá živě v 10:30 v češtině a odpoledne v 17:00 i v angličtině. Videa mají stejně jako ta z ND stovky až tisíce zhlédnutí. Zatímco ale tanečníci první české scény chtěli především publikum pobavit, Václav Kuneš nabízí půlhodinové cvičení kombinované s tanečními prvky, které má procvičit a hlavně uvolnit tělo ztuhlé nejen nuceným pobytem doma, ale třeba i obavami z nejisté budoucnosti.

První české divadlo věnované výhradně tanci Ponec spustilo on-line platformu s názvem Pusťte si tanec domů! Diváci tak budou moci například sledovat stream záznamů vybraných představení z produkce divadla. První bude dnes od 20:00 a nabídne divákům inscenaci Johany Pockové a Sabiny Bočkové Jáma lvová! Jako další bude hned v pátek zveřejněno dílo choreografky Cécile Da Costa Roselyne.

„Divadlo je sice pro veřejnost nyní zavřené, snažíme se však spolu s umělci hledat cesty, jak zůstat s diváky v kontaktu. Naprostá většina umělců zůstává doma, ale i tak si uvědomuje, jak důležité je pečovat o duševní zdraví společnosti, a to všech věkových kategorií,“ uvedla Yvona Kreuzmannová, zakladatelka a ředitelka Tance Praha. Ponec ponechává prostor na zkoušení a tvůrčí rezidence pro limitovaný počet osob i možnost natáčet audiovizuální vzkazy divákům.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na