Tanečníci cvičí a tančí pro diváky online

S vlnami videí od sportovců, kteří ukazují lidem v karanténě, jak mohou doma cvičit, se na internetu a sociálních sítích šíří také nahrávky tanečníků.
Ondřej Martiš, Pavlína Červíčková a Alex Sadirov (zdroj Laterna magika, foto Jakub Fulín)

Soubor Laterny magiky pořádá na sociálních sítích on-line lekce metody Pilates, klasického i moderního tance, které každý den v 11:00 vedou tanečníci.

Členové Baletu Národního divadla natočili pod názvem Protančíme tím domácí video, ve kterém ukazují, že i doma trénují a mohou někoho inspirovat.

Taneční on-line lekce přes sociální sítě připravuje i taneční divadlo Ponec, on-line workshopy již přes dva týdny připravuje a vysílá každý den i tanečník a choreograf Václav Kuneš ze souboru 420PEOPLE.

Tanečníci Národního divadla v sestříhaném videu ukazují, jak trénují doma či na balkoně, případně ve dvojici s rouškami na obličeji v parku. „Ukazují v něm, jak i doma se můžeme věnovat sami sobě, neztrácet humor a pozitivní náladu. Heslo není jen o baletu a tanci, ale má i přesah v obecné rovině pro celou společnost,“ uvedl mluvčí ND Tomáš Staněk.

Soubor 420people na svém facebooku vysílá živě v 10:30 v češtině a odpoledne v 17:00 i v angličtině. Videa mají stejně jako ta z ND stovky až tisíce zhlédnutí. Zatímco ale tanečníci první české scény chtěli především publikum pobavit, Václav Kuneš nabízí půlhodinové cvičení kombinované s tanečními prvky, které má procvičit a hlavně uvolnit tělo ztuhlé nejen nuceným pobytem doma, ale třeba i obavami z nejisté budoucnosti.

První české divadlo věnované výhradně tanci Ponec spustilo on-line platformu s názvem Pusťte si tanec domů! Diváci tak budou moci například sledovat stream záznamů vybraných představení z produkce divadla. První bude dnes od 20:00 a nabídne divákům inscenaci Johany Pockové a Sabiny Bočkové Jáma lvová! Jako další bude hned v pátek zveřejněno dílo choreografky Cécile Da Costa Roselyne.

„Divadlo je sice pro veřejnost nyní zavřené, snažíme se však spolu s umělci hledat cesty, jak zůstat s diváky v kontaktu. Naprostá většina umělců zůstává doma, ale i tak si uvědomuje, jak důležité je pečovat o duševní zdraví společnosti, a to všech věkových kategorií,“ uvedla Yvona Kreuzmannová, zakladatelka a ředitelka Tance Praha. Ponec ponechává prostor na zkoušení a tvůrčí rezidence pro limitovaný počet osob i možnost natáčet audiovizuální vzkazy divákům.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat