Týden s hudbou (170)

  1. 1
  2. 2

V Čechách se poprvé představil dobročinný projekt Evropský orchestr a sbor studentů medicíny (European Medical Students‘ Orchestra and Choir), sedmdesát studentů medicíny a mladých lékařů ze čtrnácti evropských zemí sestavilo ze svých řad symfonický orchestr a sbor a po desetidenním společném nacvičování vystoupilo v kostele Svatého Salvátora se Symfonií číslo 5 Antonína Dvořáka a jeho Mší D dur zvanou Lužanská. Více najdete zde.

European Medical Students‘ Orchestra and Choir (foto FB souboru)
European Medical Students‘ Orchestra and Choir (foto FB souboru)

 

Regiony
Na valtickém zámku museli zrušit srpnový koncertní program. Důvodem jsou přípravy nádvoří na rekonstrukci přilehlého západního předzámeckého křídla, která bude zahájena už na začátku srpna. Opravovat se budou krovy, střešní krytina i fasáda bývalých koníren, stavaři odstraní i menší statické poruchy na dvoře u jízdárny. Náklady dosáhnou zhruba deseti milionů korun. „Obnova předzámčí je dlouhodobě plánována, ale teprve v těchto dnech se podařilo v projekčních a administrativních přípravách postoupit do realizační fáze,“ uvedl kastelán Richard Svoboda.

Festivalový koncert Mezinárodního festivalu Český Krumlov 2016, který se konal 29. července, byl věnován Wolfgangu Amadeu Mozartovi, a to pod titulkem Noc s Mozartem. Na večeru, situovaném do prostředí Klášterní zahrady, vystoupila Jihočeská filharmonie z Českých Budějovic, řízená dirigentem Vojtěchem Spurným, Kühnův smíšený sbor se sbormistrem Markem Vorlíčkem a slovenští sólisté v pěveckých partech Requiem. Naši recenzi večera najdete zde.

Noc s Mozartem - MHF Český Krumlov 2016 (foto Libor Sváček)
Noc s Mozartem – MHF Český Krumlov 2016 (foto Libor Sváček)

 

kalendářVýročí
Čtyřicáté narozeniny oslaví 7. srpna česká tanečnice Adéla Pollertová. Narodila se v Praze, kde se také začala věnovat moderní gymnastice na vrcholové úrovni. Posléze ale přestoupila na Taneční konzervatoř a po jejím úspěšném absolvování odjela do prvního angažmá v německém Hamburku, kde se po třech letech v roce 1998 stala sólistkou. V Neumeierových baletech se představila mimo jiné v titulech Louskáček (Marie), Sen noci svatojánské (Helena) či Illusion – like Swanlake (Princezna Claire). V sezoně 2004–2005 nastoupila do Baletu Národního divadla jako sólistka. Diváci ji mohli vidět například jako Olgu v Oněginovi Johna Cranka nebo Sylfidu v klasické verzi baletu La Sylphide Augusta Bournonvilla. Za ztvárnění Prokofjevovy Julie získala Cenu Thálie 2006.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat