Týden s hudbou (179)

  1. 1
  2. 2
  3. 3

V Brně bylo podepsáno memorandum o financování Janáčkova kulturního centra. V sobotu 1. října 2016 jej podepsal ministr kultury Daniel Herman, primátor města Brna Petr Vokřál a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. Město Brno je připraveno investovat do projektu 562 milionů korun, stát 600 milionů korun a Jihomoravský kraj 100 milionů korun. Celkové náklady podle aktuálního investičního záměru dosáhnou 1,276 miliardy korun. Informovali jsme zde.

Janáčkovo kulturní centrum - vizualizace (foto Atelier M1)
Janáčkovo kulturní centrum – vizualizace (foto Atelier M1)

Koncertem houslového virtuosa Václava Hudečka začal v sobotu v lednické jízdárně první ročník nového Lednicko-valtického hudebního festivalu. Jeho zakladatelem je místní rodák a houslista Jiří Partyka. Festivalem chce oživit kulturní dění na Břeclavsku. Václava Hudečka doprovázel komorní orchestr Vivaldi Collegium Prague. Zazpívala s ním i sopranistka Michaela Gemrotová.

 

kalendářVýročí
Před 25 lety, 4. října 1991 byl v tehdejším Smetanově divadle v Praze (tehdy pobočné scéně Národního divadla, dnešní Státní opera), poprvé na programu Národního divadla Wagnerův Rienzi. Premiéru v německém originále nastudoval režisér Ladislav Štros, dirigentem byl Ivan Pařík, titulní roli zpíval Peter Svensson, Adriana Ortrun Wenkel. Inscenace se v Praze hrála celkem jedenáctkrát, z toho pětkrát v mezitím osamostatněné Státní opeře.

R. Wagner: Rienzi - Smetanovo divadlo Praha 1991 (foto archiv ND/Oldřich Pernica)
R. Wagner: Rienzi – Smetanovo divadlo Praha 1991 (foto archiv ND/Oldřich Pernica)

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Mohlo by vás zajímat