Týden s hudbou

  1. 1
  2. 2
  3. 3
Týden od 17. do 23. dubna 2017 - vydání číslo 207. Co se děje v klasické hudbě, opeře a tanci? Přinášíme souhrn událostí aktuálního i uplynulého týdne.

Památkáři začnou na podzim opravovat letohrádek Bellarie u otáčivého hlediště v Českém Krumlově. Náklady dosáhnou 30 milionů korun. Po roce 2020 se Bellarie stane součástí návštěvnického okruhu Zahrada. Opravu rozdělili památkáři do tří etap. Nejdříve se budou opravovat interiéry, pak celkově restaurovat a poslední přijdou na řadu exteriéry, tedy plášť, rampy, schodiště a vyvýšené kamenné části. Ve špatném stavu jsou vyvýšené terasy, jež se budou demontovat, protože jimi protéká voda. Oprava potrvá do roku 2020. Zde jsme přinesli podrobnější informace.

Bellarie Český Krumlov (zdroj cs.wikipedia.org / foto Wolfgang Sauber)

Velikonoční festival duchovní hudby nabídl v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Brně další ze svých koncertů Velkopáteční ztišení. Temné hodinky (tenebrae) v podání studentů katedry zpěvu JAMU a Konzervatoře Brno a pod vedením dirigenta Tomáše Krejčího se odehrály v pátek 14. dubna. Zde najdete naši recenzi tohoto večera.

V Manětíně na severním Plzeňsku začíná postupná oprava mimořádně vzácných varhan z kostela svaté Barbory. Pomohou v tom peníze vybrané v minulých letech při různých benefičních akcích spolkem Svět podle Jakuba, který se o záchranu cenného barokního nástroje od roku 2011 snaží. Příspěvek Plzeňského kraje na opravu by měl být 450 tisíc korun. Původní odhady nákladů opravy varhan hovořily až o pěti milionech, částka nakonec bude zhruba poloviční. Při demontování části cínových píšťal se ukázalo, že nejsou poškozené v takovém rozsahu, jak se původně čekalo. Zde jsme přinesli podrobnou zprávu.

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Mohlo by vás zajímat


Reakcí (2) “Týden s hudbou

Napsat komentář