Týden s hudbou

  1. 1
  2. 2
  3. 3
Týden od 11. do 17. září 2017 - vydání číslo 228. Co se děje v klasické hudbě, opeře a tanci? Přinášíme souhrn událostí aktuálního i uplynulého týdne.

Díly Antona Weberna, Gustava Mahlera a Ludwiga van Beethovena zahájil v neděli v téměř zaplněném Rudolfinu svou 24. sezonu PKF – Prague Philharmonia. Orchestr vedl jeho šéfdirigent Emmanuel Villaume. Sólistou večera byl ukrajinský barytonista Andrej Bondarenko, který se představil v Mahlerových Písních potulného tovaryše. Z koncertu přineseme recenzi.

 

Regiony
Národní divadlo Brno již několikátým rokem zahajuje sezonu koncertem pod širým nebem. Letos se 6. září na Zeleném trhu představili sólisté opery, kteří za doprovodu Orchestru Janáčkovy opery Národního divadla Brno a jeho šéfdirigenta Marka Ivanoviće přednesli ochutnávku toho nejlepšího, co opera nabídne na představeních od září 2017 do června 2018. Vedle operních novinek Národní divadlo Brno na koncertě představilo i ukázky z netrpělivě očekávaného baletu v choreografii Mária Radačovského na hudbu Leonarda Bernsteina West Side Story. Podrobněji jsme informovali zde.

Přípravy zahajovacího koncertu ND Brno – Zelný trh Brno 6. 9. 2017 (zdroj FB NDB)

Letos už poosmé otevřel divadelní sezónu Národního divadla moravskoslezského tradiční Galavečer k zahájení sezóny, který se v tomto roce opět uskutečnil po dva večery, 9. a 10. září, v Divadle Antonína Dvořáka. Na koncertech se potkaly všechny čtyři umělecké soubory Národního divadla moravskoslezského – umělci opery, činohry, baletu i operety/muzikálu, aby v žánrově pestrých ukázkách představili právě začínající sezónu, a to především prostřednictvím ukázek z připravovaných nových titulů (např. z opery Lady Macbeth Mcenského újezdu Dmitrije Šostakoviče, z opery Lazebník sevillský!!! v přebásnění Jaromíra Nohavici nebo z výpravného romantického muzikálu Borise Urbánka, Jaromíra Nohavici, Šimona Cabana a Jiřího Joska Romeo a Julie.

Sedmý ročník Mezinárodního hudebního festivalu F. L. Věka pokračoval v neděli 9. září druhým koncertem. Posluchači, kteří navštívili kostel svaté Máří Magdalény v Deštné v Orlických horách, měli možnost vyslechnout díla Jana Zacha, Wolfganga Amadea Mozarta, Georga Philippa Telemanna a dalších v podání souboru Ars Instrumentalis Pragensis, který si v letošním roce připomíná třicáté výročí svého vzniku.

Barokní kostel sv. Maří Magdalény v Deštné (zdroj orlickehory.net)
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na